تبلیغات
حراجی دامنه های ویژهمشاهده
تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

آموزش سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس

خطای ۴۰۴ وردپرس تجربه خوبی برای کاربران سایت ها نیست. این خطا معمولا هنگامی به وجود می‌آید که صفحه مورد نظر شما موجود نباشد. وقتی این اتفاق می‌افتد، صفحه ۴۰۴ در وردپرس مشاهده شده و پیامی حامل موجود نبودن صفحه مورد نظر به شما و کاربرانتان می‌دهد. اینکه چگونه می‌توان با چنین خطایی مقابله کرد یک مسیر است و اینکه چگونه می‌توان این صفحات را سفارشی‌سازی کرد یک مسیر دیگر. برای مقابله با خطای ۴۰۴ در وردپرس روش‌های گوناگونی را در 20اسکریپت بررسی کردیم. اما در آموزش امروز می‌خواهیم روش سفارشی‌سازی این صفحه را به شما آموزش دهیم تا در صورت بروز این خطا، کاربران با منظره بدی مواجه نشوند.

 

صفحه ۴۰۴ در وردپرس

صفحه اصلی خطای ۴۰۴ اغلب به چه صورتی است؟
این خطا یکی از خطاهای رایج در وردپرس است که برای بیشتر وبسایت‌ها پیش می‌آید. این خطا معمولا در بیشتر قالب‌های وردپرس به صورت زیر است:

آموزش سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

صفحه ۴۰۴ در وردپرس با استفاده از فایل الگوی ۴۰۴ تعیین می‌شود.
اگر پیکربندی و تنظیمات وبسایت شما دچار مشکل شده باشد، در این صورت صفحه خطای ۴۰۴ در وردپرس به صورت زیر است:

آموزش سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

از ظاهر ماجرا نیز بگذریم، هیچ کدام از دو صفحه بالا برای وبسایت مفید نیستند.
وقتی کاربران سایت با صفحات مذکور روبرو می‌شوند، از جستجوی خود نا امید شده و به دلیل اینکه نتوانسته‌اند به مطلب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند از وبسایت شما می‌روند. حال شما باید به کاربران وبسایت خود کمک کنید که در صورت بروز خطا به صفحه بهتری هدایت شوند. برای انجام این کار می‌توانید صفحات و بخش‌های مختلف سایت را به آنها نمایش دهید. برای نمونه صفحه تماس با ما، درباره ما و…! از طرفی می‌توانید همان صفحه ۴۰۴ را به شیوه‌تی جذاب‌تر طراحی کنید. نگران نباشید، قرار نیست یک طراح یا برنامه‌نویس باشید؛ فقط کافیست کمی دقیق باشید.

 

چگونه یک صفحه سفارشی برای خطای ۴۰۴ در وردپرس ایجاد کنیم؟

در ابتدا باید یک الگوی سفارشی برای صفحه ۴۰۴ در وردپرس ایجاد کنید. به همین منظور باید به هاست خود مراجعه نمایید و فایل ۴۰۴ در قالب وردپرس را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که پیش از انجام تغییرات در فایل ۴۰۴، یک نسخه پشتیان از سایتتان تهیه کنید.

آموزش سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

حال برای این که شما بتوانید یک صفحه ۴۰۴ بهتری برای سایت خود داشته باشید، پیشنهادی داریم. شما باید بخش‌های مفیدتری را به صفحه خطای ۴۰۴ سایت‌تان اضافه کنید. به عنوان مثال نمایش مطالب محبوب سایت، ارسال دیدگاه، مطالب اخیر، آرشیو ماهانه مطالب و همچنین یک ظاهر زیبا.

در این صورت کاربران جدید سایت می‌توانند نگاهی گذرا به موضوع و مطالب اصلی سایت داشته باشند که از تاثیر آن نمی‌توان چشم پوشی کرد. حال با آموزشی که در پایین ارائه می‌کنیم، می‌توانید تمامی مواردی که گفته شد را پیاده‌سازی کنید. لطفا در هنگام وارد کردن قطعه کدها دقت نمایید.

 

نمایش مطالب محبوب در صفحه خطای ۴۰۴

آیا سایت شما امکان نمایش مطالب محبوب یا نوشته‌های اخیر را دارد؟ اگر چنین امکانی را ندارید می‌توانید از افزونه‌های نمایش مطالب محبوب در وردپرس استفاده کنید. پس از فعالسازی افزونه، شما باید قطعه کد زیر را در فایل ۴۰۴ در بخشی که می‌خواهید، مطالب محبوب نمایش داده شوند، قرار دهید.

نمایش پست‌ها با بیشترین دیدگاه‌ها در صفحه ۴۰۴

شاید مطالب با بیشترین دیدگاه‌ها، همان مطالب محبوب سایت باشند. حال برای نمایش مطالبی با بیشترین نظرات در صفحه ۴۰۴ در وردپرس، باید قطعه کد زیر را به فایل ۴۰۴ قالب وردپرس سایت اضافه کنید:

نمایش مطالب اخیر در صفحه خطای ۴۰۴

روش‌های متفاوتی برای نمایش مطالب اخیر سایت در وردپرس وجود دارد. یکی از ساده‌ترین این روش ها استفاده از قطعه کد زیر در فایل ۴۰۴ قالب وردپرس است.

نمایش مطالب تصادفی در صفحه خطای ۴۰۴

اگر تمایل دارید که در صفحه خطای ۴۰۴ خود به صورت تصادفی مطالب وبسایت‌تان را نمایش دهید. شما باید از قطعه کد زیر در الگوی خطای ۴۰۴ قالب وردپرس خود استفاده کنید.

نمایش آرشیو ماهانه مطالب با استفاده از Compact Archives در صفحه خطای ۴۰۴

برای این منظور در ابتدا باید افزونه‌ای مانند Compact Archives را در وبسایت خود نصب و فعال نمایید. پس از فعالسازی افزونه بایستی قطعه کد زیر را در فایل ۴۰۴ قالب وردپرس تان کپی نمایید:

یک طرح کامل و ساده از فایل ۴۰۴٫php در وردپرس

در ادامه یک طرح کامل برای خطای ۴۰۴ در وردپرس ارائه می دهیم که بر پایه قالب های پیشفرض وردپرس است و ظاهر کاربردی دارد.

اگر از قالب بالا برای سفارشی سازی صفحه خطای ۴۰۴ در وردپرس استفاده کردید آن را با صفحه ۴۰۴ پیشفرض وردپرس مقایسه کنید و ببینید که چقدر طرح فوق می‌تواند مورد استفاده و مفید باشد. در ادامه برای شما استایل‌های آن را نیز مرتب کردیم و به شکل زیر می‌توانید استفاده کنید:

در نهایت نتیجه کار به صورت زیر است:

آموزش سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

جمع بندی

گاهی با ساده‌ترین تدابیر می‌توانید جلوی خارج شدن کاربرانتان از سایت را بگیرید. یکی از مسائلی که ممکن است کاربران را فراری دهد، مواجه شدن با صفحه ۴۰۴ در وردپرس است. برای اینکه با این خطا مقابله کنیم، راه‌های زیادی وجود دارد که ما نیز در بیست اسکریپت به وفور به آن پرداختیم اما اینکه تا زمان حل این صفحات کاربران با ظاهر بدشکل آن مواجه نشوند، می‌توانید به سفارشی‌سازی و زیباسازی آن بپردازید. حتی می‌توانید به گونه‌ای آن را مفید و قابل استفاده درآورید. برای این منظور پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله امروز را مطالعه کنید.


دانلود


جایگاه ویژه تبلیغ شما در این مکان / برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید >

هاست
مطلب مفیدی بود ؟

درخواست نصب

نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=44780
کلمات کلیدی پست :
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
مطالب مرتبط
3,020رفع خطای نمایش سایدبار پایین محتوا در وردپرس تاریخ : 2018/07/1
27,303افزونه تغییر آدرس پیش فرض wp-admin در وردپرس تاریخ : 2014/06/6
6,900قالب زیبای صفحه ۴۰۴ نشانه به صورت HTML تاریخ : 2014/06/19
3,071حل خطای 404 در وردپرس تاریخ : 2018/01/22
6,980قالب زیبای صفحه 404 شبکه تبلیغات Anetwork تاریخ : 2014/07/29
10,072قالب 404 متحرک جدید و زیبا تاریخ : 2013/12/22
5,106ساخت صفحه ۴۰۴ متحرک زیبا تاریخ : 2013/10/22
9,344دانلود قالب Toranj به صورت HTML تاریخ : 2014/06/21
2,432رفع خطای “آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟” در وردپرس تاریخ : 2018/06/28
1,256حل خطای به دلیل داشتن مشکلی جدی افزونه فعال نشد تاریخ : 2019/08/9
5,626ترمیم صفحه‌های 404 وردپرس با افزونه 404to301 تاریخ : 2016/04/3
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات