ارزدیجیتال
حراجی دامنه های ویژهمشاهده

پلتفرم رپورتاژ آگهی و بک لینک تسمینو
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

افزونه وردپرس , افزونه ها

شخصی سازی پیشخوان وردپرس همواره یکی از نیازهای اساسی کاربران وردپرس بوده تا بتونن منوهایی که در پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه و برخی قابلیت‌های وردپرس که اصلا ممکنه بهش احتیاجی نداشته باشند را مدیریت و کنترل کنند. استفاده از چنین امکاناتی برای کسانی پیش میاد که قصد استفاده از قابلیت های خاص وردپرس را دارند و نیازی به استفاده از سایر امکانات اون ندارند و بنابراین در صدد این هستند که یا به صورت کلی چنین امکاناتی را غیرفعال کنند و یا اینکه از منوی پیشخوان وردپرس اونها را مخفی کنند. به عنوان نمونه ممکنه تا به برخی فیلدهای پروفایل نیازی نداشته باشید یا اینکه نیازی به استفاده از بخش نظرات وردپرس برای ارسال و دریافت دیدگاه نداشته باشید که میتونید این بخش‌ها را مدیریت کنید.

 

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

 

در این آموزش از بیست اسکریپت قصد دارم به معرفی افزونه شخصی سازی پیشخوان وردپرس بپردازم که با استفاده از این افزونه قادر به مدیریت منوهای وردپرس در پیشخوان وردپرس هستید و میتونید به راحتی هر یک از قابلیت‌های وردپرس که قصد استفاده از اونها را ندارید غیرفعال کنید.

 

آموزش شخصی سازی پیشخوان وردپرس

افزونه شخصی سازی پیشخوان وردپرس که قصد معرفی اونو دارم با نام Disable Blogging in WordPress در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تا به امروز موفق شده بیش از 5.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را ازآن خودش بکنه که با استفاده از این افزونه قادر به مدیریت و شخصی سازی پیشخوان وردپرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت وردپرسی خودتون بکنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با نام Blogging در تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه که با کلیک روی این منو میتونید به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شده و اقدام به سفارشی سازی پیشخوان وردپرس بکنید.

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

تنظیمات عمومی General

با کلیک روی منوی افزونه در تنظیمات پیشخوان وردپرس به تب General هدایت میشید که در این تب قادر هستید برخی منوهای وردپرس را از پیشخوان وردپرس حذف کنید. این منوها شامل موارد زیر هستند که در صورت عدم استفاده از اونها میتونید با استفاده از این افزونه نسبت به غیرفعال کردنشون اقدام کنید.

 • Posting: با استفاده از این گزینه میتونید نسبت به غیرفعال کردن نوشته‌ها در وردپرس اقدام کنید. با غیرفعال کردن این گزینه منوی نوشته‌ها از پیشخوان وردپرس حذف خواهد شد.
 • Comments: با استفاده از این گزینه میتونید نسبت به غیرفعال کردن نظرات در وردپرس اقدام کنید. با غیرفعال کردن این گزینه منوی دیدگاه‌ها از پیشخوان وردپرس حذف خواهد شد.
 • Author Page: با استفاده از این گزینه میتونید نسبت به غیرفعال کردن صفحه نویسنده مطالب در وردپرس اقدام کنید.
 • Feeds & Related: با استفاده از این گزینه میتونید نسبت به غیرفعال کردن پینگ‌بک و ترک‌بک در وردپرس و غیرفعال کردن XML-RPC در وردپرس اقدام کنید.

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

تنظیمات اضافی Extra

با مراجعه به تب Extra میتونید گزینه‌های اضافی که در هدر پیشخوان وردپرس و فوتر پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه را مدیریت و کنترل کنید.

 • Screen Options: با فعال کردن این گزینه منوی تنظیمات صفحه که در بالای صفحات وردپرس نمایش داده میشه غیر فعال خواهد شد.
 • Help Tabs: با فعال کردن این گزینه منوی راهنما که در بالای صفحات وردپرس نمایش داده میشه غیر فعال خواهد شد.
 • Admin Greeting: با فعال کردن این گزینه عبارت سلام که در کنار نام شما در نوار منوی مدیریت پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه غیر فعال خواهد شد.
 • Have query string version: با فعال کردن این گزینه کوئری‌های مربوط به قالب حذف شده و باعث میشه تا پیشخوان وردپرس سریع‌تر براتون لود و بارگزاری شود.
 • Emojis Support: با فعال کردن این گزینه میتونید نسبت به غیرفعال کردن شکلک‌ها در وردپرس اقدام کنید تا کدهای مربوط به اموجی وردپرس که در سورس صفحات اضافه میشن حذف شده و همچنین در محتوای صفحات نمایش داده نشوند تا سرعت لود بهتری داشته باشید.
 • Change admin footer to: با استفاده از این گزینه هم میتونید متن کپی‌رایت پیشفرض وردپرس که در پیشخوان وردپرس  با عنوانی مثل”سپاسگزاریم از اینکه سایت خود را با وردپرس ساخته‌اید” نمایش داده شود را با نام سایت خود نمایش بدین کافیه از این بخش حالت نمایش دلخواه خودتون را انتخاب کنید یا اینکه با انتخاب گزینه None به طور کلی نمایش کپی‌رایت در صفحه پیشخوان وردپرس را حذف کنید.

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

تنظیمات پروفایل Profile

با مراجعه به تب profile میتونید صفحه ویرایش پروفایل و شناسنامه کاربران در وردپرس را مدیریت و شخصی سازی کنید تا فیلدهای دلخواه در اون نمایش داده شوند.

 • Personal Options: با استفاده از این گزینه میتونید امکان نمایش ویرایشگر دیداری، تغییر رنگ منوی پیشخوان وردپرس، استفاده از میانبرهای صفحه کلید در وردپرس و نمایش تولبار وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید.
 • Name: با استفاده از این گزینه میتونید نحوه نمایش نام کاربران را به دلخواه خودتون انتخاب کنید تا امکان استفاده از nickname و… را در اون غیرفعال کنید.
 • Contact Info: با استفاده از این گزینه میتونید فیلد افزودن آدرس وبسایت به پروفایل کاربران را حذف کنید تا امکان اضافه کردن آدرس سایت خودشون را در وردپرس نداشته باشند.
 • About Yourself: با استفاده از این گزینه هم میتونید نحوه نمایش پروفایل کاربران را بر اساس درباره من و آواتار وردپرس انتخاب کنید.
 • Additional Fields: و در نهایت با استفاده از این فیلد هم میتونید تابع مربوط به افزونه‌های دیگه که بر اساس اون اطلاعات کاربران را در پروفایل اضافه و مدیریت میکنید را انتخاب کنید تا از صفحه ویرایش شناسنامه من در صفحه ویرایش پروفایل کاربران مخفی شوند.

آموزش سفارشی سازی پیشخوان وردپرس

تنظیمات منو Menu

با مراجعه به این تب هم میتونید تنظیمات مربوط به نمایش منو پیشفرض در وردپرس، نمایش آیکون در منوها و… را مدیریت کنید.

 • Redirect Dashboard menu to: با استفاده از این گزینه میتونید منو دلخواه خودتون را انتخاب کنید تا با استفاده از اون اقدام به ریدایرکت کاربران به صفحه خاص بعد از ورود به پیشخوان وردپرس اقدام کنید. در این صورت به محض ورود کاربر به پیشخوان وردپرس به منوی انتخاب شده هدایت خواهند شد.
 • Have menu dashicons: با استفاده از این گزینه میتونید امکان نمایش آیکون که برای منوهای پیشخوان وردپرس نمایش داده میشه را فعال یا غیرفعال کنید.
 • Menu separators will be: با استفاده از این گزینه هم میتونید تا امکان ایجاد فاصله برای برخی منوهای وردپرس که به صورت دسته بندی شده وجود داره را فعال یا غیرفعال کنید.
 • Pages Menu: و در نهایت با فعال کردن این گزینه هم میتونید منوی برگه‌ها در پیشخوان وردپرس را در بالاترین سطر از منوهای پیشخوان وردپرس قرار دهید.
امیدوارم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید نسبت به مدیریت پیشخوان وردپرس و سفارشی سازی پیشخوان وردپرس اقدام کنید.

این محتوا چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 3 / 5. تعداد رای : 1

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >

خرید ارز
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 افزونه وردپرس , افزونه ها
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=46775
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
10,346افزونه اشتراک گذاری ویدیو با یک کلیک از 3 سرویس دهنده مختلف تاریخ : 2015/09/22
10,036آموزش افزودن برچسب انرژی به محصولات ووکامرس تاریخ : 2019/07/8
20,176حل خطای امکان ایجاد شاخه uploads نیست در وردپرس تاریخ : 2020/01/19
12,991افزونه فارسی ارسال اتوماتیک مطالب وردپرس در اینستاگرام تاریخ : 2017/02/16
11,240آنالیز افزونه و قالب وردپرس با افزونه Query Monitor تاریخ : 2018/03/16
12,677افزونه فارسی اعتبار من وردپرس و ووکامرس تاریخ : 2014/01/30
9,488آموزش تست افزونه‌های وردپرس تاریخ : 2019/07/8
19,442افزودن کد امنیتی به فرم تماس ۷ با افزونه Really Simple CAPTCHA تاریخ : 2016/02/15
18,876ایجاد صفحات دلخواه در وردپرس با افزونه Fusion Page Builder تاریخ : 2018/01/31
15,650آموزش دانگرید وردپرس به نسخه پایین تر تاریخ : 2017/11/26
16,139ارسال اتوماتیک مطالب وردپرس به توییتر با افزونه WP to Twitter تاریخ : 2015/09/27
11,799دانلود افزونه کد خوان وردپرس Simple QR Codes تاریخ : 2014/07/2
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت هاقالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایشقالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشینقالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشمقالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویاییقالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیونقالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درختقالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیباقالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگینقالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلبقالب عاشقانه قلب