خرید هاست ارزدیجیتال
حراجی دامنه های ویژهمشاهده

تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات ژاکت, مرجع خرید قالب و افزونه وردپرسی اورجینال

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس

حتما تا به حال درباره بک‌لینک شنیده‌اید. آیا می‌دانید به چه درد می‌خورد و باید چگونه آن را به کار برد؟ بهتر است کمی درباره مفهوم آن صحبت کنیم. بک‌لینک به زبان ساده لینکی است که از یک سایت دیگر برای وبسایت خود دریافت می‌کنیم. چرا این‌کار را می‌کنیم؟ برای اینکه بتوانیم رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهیم. حال کمی محدودتر شویم و به سراغ وردپرس بیاییم. چگونه می‌توانیم دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس را امکان‌پذیر سازیم؟ در این مقاله پیرامون بک‌لینک‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 

دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

دریافت بک لینک‌های با کیفیت برای هر سایتی یکی از ضروریات است و به وبسایت شما در گوگل جایگاه با ارزشی می‌بخشد. اما بسیاری از افراد در انتخاب آن و اینکه چگونه آن را بدست آورند دچار شک و تردید هستند. به همین دلیل ممکن است از سایت‌هایی برای دریافت آن استفاده کنند که استاندارد نیستند و به جای کسب رتبه و جایگاه استاندارد، دچار مشکل و افت رتبه شوند. برای اینکه اصولی رفتار کنیم باید قبل از پرداختن به مسئله دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس، درباره دریافت لینک‌ها جهت بهینه‌سازی سئوی سایت صحبت کنیم.

 

انواع لینک‌های مفید برای سایت

برای اینکه بتوانید وبسایت وردپرسی خود را بصورت کامل بهینه‌سازی کنید نیازمند استفاده از سه دسته از لینک‌ها هستید. این سه دسته بصورت زیر است.

 

لینک‌های داخلی (Internal link)

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

با کمک لینک‌های داخلی می‌توانید کاربران را از مطلبی به سایر مطالب سایت مرتبط سازید. در واقع حرکت کاربر را در سایت به جریان انداخته و باعث ماندگاری بیشتر او می‌شوید.

 

لینک‌های خارجی (external link)

لینک‌ خارجی لینکی است که کاربران را به بیرون از سایت منتقل می‌کند یعنی به سایت‌هایی که ما می‌خواهیم منتقل می‌کند. اما چرا این‌کار را انجام می‌دهیم؟ باید بدانید که در چه صورتی این‌کار را انجام دهید تا نتیجه خوبی ایجاد شود. معمولا زمانی که می‌خواهید به مطالب خود اعتبار ببخشید می‌توانید منابع آن را ذکر کنید و لینک اصلی را بگذارید. یا زمانی که قرار است درباره آمار و ارقامی صحبت کنیم، خوب است که به منبع اصلی اطلاعات لینک بدهیم. اینگونه نه تنها کاربران خود را از دست نمی‌دهیم بلکه باعث اعتباربخشی نیز می‌شویم.

 

بک‌ لینک‌ها (Backlink)

همان‌طور که گفتیم دریافت بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که از سایت‌های دیگری دریافت می‌کنیم. این سایت‌ها معمولا مکانی هستند که اطلاعات و مطالب ما را منتشر می‌کنند. مبحث اصلی ما نیز در مورد دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس است که روش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.

 

۱- یک محتوای اجرایی بنویسید

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس اولین قدمی که باید برداشته شود تولید یک محتوای با کیفیت و اجرایی است. این تصور که پست‌های رایگان را باید بی‌کیفیت بنویسید، تصور خطایی است بلکه باید برای آن‌ها وقت گذاشته و کار کنید. معمولا تولید یک محتوای راهنما که بصورت گام به گام است تاثیرگذاری بیشتری دارد. اما چه تاثیری در دریافت بک‌ لینک دارد؟ وقتی محتوای خوبی تولید می‌کنید، کاربران ترغیب به اشتراک‌گذاری آن می‌شوند. همین اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و در جاهای مختلف خود نوعی دریافت بک‌لینک است.

 

۲- پست مهمان ایجاد کنید

نوشتن پست مهمان از لحاظ نگارشی و تولید تفاوتی با تولید محتوا در بلاگ وردپرسی خودتان ندارد تنها تفاوتش اینجاست که شما باید با قوانین وبسایت مورد نظر آن را نشر دهید. شاید به شما اجازه لینک‌دهی در طول محتوا را ندهند؛ نگرانی ندارد! می‌توانید لینک وبسایت خود را در بخش بیوگرافی قرار دهید. (یعنی در امضای خودتان). این مورد نیز باعث دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس می‌شود.

 

۳- از وبسایت‌های ثانویه در کنار سایت اصلی

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

شاید یکی از بهترین موقعیت‌هایی که بصورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده از وبسایت‌های ثانویه در کنار سایت اصلی است. یعنی چه؟ وبسایت‌های ثانویه یا به اصطلاح third-party سایت‌هایی هستند که می‌توانید محتوای خود را همانگونه که در بلاگ خود منتشر می‌کنید در آن‌ها نیز نشر دهید. مثلا شبکه اجتماعی linkedin این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا پست‌های بلاگ خود را در آنجا نیز منتشر کنید.

 

۴- محتوا با تاریخ انقضای طولانی مدت تولید کنید

گاهی محتوایی را تولید می‌کنیم که تاریخ انقضای آن به مدت زمان خاصی محدود می‌شود و بعد از آن زمان یا باید بروزرسانی شود یا اینکه کلا از گردونه خارج می‌شود. اما باید برای سایت خود محتواهایی را در نظر بگیریم که دارای تاریخ انقضای طولانی مدتی باشند. این مدل نوشته‌ها معمولا نوعی راهنما، کتاب الکترونیکی یا آموزش عملکرد چیزی است. تولید چنین محتوایی به مراتب تاثیرگذاری بیشتری در دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس می‌شود.

۵- مجموعه آموزشی ایجاد کنید

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

سری آموزشی همیشه جایگاه ویژه‌ای در میان افراد داشته است. مثلا اگر تخصص شما در حوزه برنامه‌نویسی است؛ می‌توانید یک آموزش جامع را طی جلساتی به همراه ویدئو، اینفوگرافیک و متن آماده کنید و آن را در سایت خود برای فروش بگذارید. معمولا این گونه آموزش‌ها نه تنها مخاطبین زیادی را جذب می‌کند بلکه توسط آن‌ها به افراد دیگر نیز پیشنهاد می‌شود. (البته به شرط آنکه واقعا مورد قبول بوده و قیمت مناسبی نیز داشته باشد)

 

۶- فضایی برای مطالعه موردی خلق کنید

همه افراد از مطالعات موردی خوششان می‌آید. مطالعات موردی شامل چک‌لیست‌ها، استفاده از آمار و ارقام و ارجاع دادن به مرجع اصلی آن‌ها می‌شود. برای اینکه مخاطب را از این فرآیند راضی نگه دارید حتما لینک صفحه اصلی را نیز در محتوای خود به‌کار ببرید. معمولا در این مطالعات موردی افراد به اطلاعات بخصوصی دست می‌یابند که برایشان ارزشمند است. به همین منظور آن را با سایرین به اشتراک می‌گذارند.

 

۷- استفاده از لوگوی شرکت‌های همکار

می‌توانید مذاکره‌ای با شرکت‌های همکار و آن‌هایی که فعالیتشان با شما یکی است یا به نوعی مشتری شما حساب می‌شوند داشته باشید. اگر بتوانید لوگو و لینک آن‌ها را در وبسایت خود قرار دهید و متقابلا آن‌ها نیز چنین کاری را انجام دهند در دریافت بک‌ لینک با کیفیت می‌توانید بسیار موثر قدم بردارید.

 

۸- ارائه نظرات دیگران

اگر افراد متخصصی از سایت شما استفاده می‌کنند و قرار است بعدها از سایت شما در جایی صحبتی به میان آورند، از آن‌ها بخواهید که لینک سایت را مطرح کنند و برای دیگران نیز معرفی نمایند. این مورد نیز در دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس موثر است.

 

۹- لینک مورد نظر را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید

بهترین روش‌ها برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس

شاید گوگل اطلاعات کافی درباره شبکه‌های اجتماعی و تاثیرگذاری آن‌ها در کسب رتبه در اختیار ما قرار نداده است اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان از شبکه‌های اجتماعی بک لینک دریافت کرد. برعکس شما می‌توانید:

  • لینک سایت خود را در پروفایل شبکه‌های اجتماعی قرار دهید.
  • محتوا و محصول مورد نظر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
  • ایجاد ویدئو، اسلایدشو و سایر محتواهای تصویری را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، آپارات و … با توضیحات و لینک امکان‌پذیر کرد.

 

۱۰- بروزرسانی گراواتار

اگر وردپرسی باشید حتما می‌دانید گراواتار چیست. در واقع وبسایتی است که با ایمیل به سایت وردپرسی شما متصل می‌شود. شما می‌توانید تصویر خود را در آن بارگذاری کنید تا در سایتتان نیز نمایان شود. تصویر و نوشته بیوگرافی را همیشه بروز نگه دارید.

 

۱۱- عضویت در انجمن‌های مرتبط

می‌توانید در انجمن‌هایی که مرتبط با فعالیت شما کار می‌کنند یا انجمن‌های وردپرسی عضو شوید. پروفایل خود را در آن‌ها تکمیل کنید و حتما آدرس و اطلاعات سایت را قرار دهید. این مورد هم گزینه خوبی برای دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس است.

 

۱۲- بارگذاری نمونه‌کارها

آیا در وبسایت خود بخشی برای نمونه‌کارهایتان دارید؟ مثلا شرکتی هستید که تصاویری از نمونه محصولات و تولیدات خود ارائه می‌کنید. یا یک سایت عکاسی، نقاشی یا در کل هنری دارید که نمونه‌کارهایتان را در آن قرار می‌دهید. بد نیست که نمونه‌کارهایتان را در یک سایت تصویری بارگذاری کنید و لینک دهید به سایت. سایت Dribbble گزینه خوبی برای این منظور است و می‌توانید اینگونه به دریافت بک‌ لینک با کیفیت بپردازید.

 

خلاصه کلام

اگر می‌خواهید رتبه خوبی در وبسایت کسب کنید باید بک لینک‌ها را جدی بگیرید. در وبسایت‌های مختلف راه‌های زیادی را برای این منظور پیشنهاد می‌کنند اما همه آن‌ها مسیر مناسبی را برایتان ایجاد نمی‌کنند به همین دلیل باید به دنبال روش‌های اصولی باشید. در این مقاله ۱۲ مورد را برایتان مشخص کردیم که به کمک آن‌ها می‌توانید دریافت بک‌ لینک با کیفیت در وردپرس را امکان‌پذیر کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای : 0

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >

خرید ارز
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 1 مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=41454
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
10,907ایجاد لینک های داخلی در وردپرس با افزونه SEO Post Content Links تاریخ : 2018/02/2
17,229افزونه تبدیل لینک خارجی به لینک داخلی وردپرس تاریخ : 2014/09/3
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت هاقالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایشقالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشینقالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشمقالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویاییقالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیونقالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درختقالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیباقالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگینقالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلبقالب عاشقانه قلب
بیست اسکریپت
اسکریپت
profile
sourceforge
profile webmaster
profile check
checker list
checker
checker
upload file