ارزدیجیتال
حراجی دامنه های ویژهمشاهده

پلتفرم رپورتاژ آگهی و بک لینک تسمینو
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

آیا اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس درست است؟

وردپرس , مقالات,آموزش,ترفند

برخی کاربران این سوال برایشان پیش آمده که آیا اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس کار درستی است یا خیر؟ باید این اجازه را بدهیم یا خیر؟ معمولا کاربران نگران مشکلات امنیتی در اشتراک‌گذاری داده‌های وب‌سایت با توسعه‌دهندگان توسط پلاگین‌ها هستند. در این مقاله، ما در مورد مزایا و معایب اجازه دادن به افزونه‌ها برای جمع‌آوری داده‌ها از سایت وردپرس و زمانی که خطر امنیتی غیرقابل قبولی ایجاد می‌کند، بحث خواهیم کرد.

آیا اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس درست است؟

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس

اکثر افزونه‌ها هیچ داده‌ای را از وبسایت وردپرسی شما جمع آوری نمی‌کنند. با این حال، برخی از افزونه‌ها ممکن است از شما بخواهند که داده‌های موجود را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارید تا افزونه بهبود یابد. به عنوان مثال، در صفحه تنظیمات متفرقه افزونه WPForms، گزینه‌ای به نام «Allow Usage Tracking» را پیدا خواهید کرد.

 

این قسمت توضیح می‌دهد: «با اجازه دادن به ما برای ردیابی داده‌های استفاده شده، بهتر می‌توانیم به شما کمک کنیم، زیرا می‌دانیم که کدام پیکربندی‌ها، تم‌ها و افزونه وردپرس را باید آزمایش کنیم.»

 

مشابه بخش بررسی افزونه‌ها، به اشتراک گذاری داده‌های ناشناس با افزونه‌های معتبر راهی مفید برای پشتیبانی از توسعه دهندگان افزونه است.

 

قوانین WordPress.org ایجاب می‌کند که همه افزونه‌های رایگان قبل از فعال کردن چنین گزینه‌ای، رضایت کاربر را دریافت کنند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌کس به داده‌های سایت شما دسترسی نخواهد داشت، مگر اینکه به طور خاص به آنها اجازه انجام این کار را بدهید.

 

اکنون ممکن است علاقه مند باشید در مورد انواع داده‌های مورد استفاده در سایت که به توسعه دهندگان افزونه کمک می‌کند، اطلاعاتی داشته باشید.

 

چگونه از داده های جمع آوری شده توسط پلاگین‌ ها استفاده می شود؟

بد نیست که دیدگاه توسعه دهندگان را به شما ارائه دهیم، و در مورد انواع داده‌هایی که از افزونه‌ها جمع‌آوری می‌شود و همچنین نحوه استفاده از داده‌ها برای بهبود محصولات بدانید.

 

برخی از افزونه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که امکان دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس را فعال کنید. این به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا هر افزونه را بهبود بخشیده و در مورد توسعه ویژگی‌های آن در آینده تصمیمات بهتری گرفته شود. داده‌هایی که جمع آوری می‌شود همیشه ناشناس هستند. به هیچ وجه به وبسایت شما وابسته نیست.

 

می‌توانید داده‌هایی را که جمع آوری می‌شود به عنوان یک نظرسنجی در نظر بگیرید. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده از افزونه خود را در زمان واقعی دیده و بر آن نظارت داشته باشند. درک این نکته که توسعه دهندگان به دنبال نحوه استفاده از افزونه‌های ما در کل پایگاه هستند نه در وب سایت، بسیار مهم است.

 

این بدان معناست که آن‌ها هرگز نمی‌دانیم که کدام تنظیمات و افزونه‌ها در یک وبسایت خاص اجرا می‌شوند. اما ما قادر هستند به عنوان مثال درصد تمام کاربرانی که نسخه خاصی از افزونه را نصب کرده‌اند را کشف کنند. همچنین جمع‌آوری اطلاعات در مورد محیط سروری که توسط ارائه‌دهنده میزبان وردپرس شما استفاده می‌شود، از جمله نسخه PHP، نسخه MySQL و زبان / زبان برایشان مفید بوده و آن را مشاهده می‌کنند.

 

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس به توسعه دهندگان امکان می‌دهد افزونه‌های خود را برای محبوب‌ترین نسخه‌ها در بین کاربران آزمایش کنند. همچنین می‌توانند استانداردهای کدنویسی را با حذف ایمن نسخه‌های قدیمی‌تر بهبود می‌دهند.

 

به عنوان مثال، نمودار زیر نسخه‌های مختلف PHP را نشان داده که توسط کاربران افزونه استفاده می‌شود. این نمودار نشان می‌دهد که PHP 5.5 توسط کاربران بسیار کمی استفاده شده و این اطلاعات کمک می‌کند تا توسعه دهندگان تصمیم بگیرند آیا پشتیبانی از آن نسخه از PHP را منسوخ کنند یا خیر.

آیا اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس درست است؟

همچنین توسعه دهندگان با این کار متوجه می‌شوند که کدام ویژگی‌های افزونه استفاده شده و کدام تنظیمات فعال هستند. این اطلاعات به آن‌ها ایده بهتری درباره اینکه کدام ویژگی به خوبی کار می‌کنند و کدامیک خوب نیستند می‌دهد و اینکه افزونه‌های محبوبی که اغلب در صنعت وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرند. باز هم، همه این‌ها با دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس به وجود آمده و به هیچ وجه به شما و وب‌سایت خاص شما مرتبط نیست. هرگز هیچ داده‌ای در مورد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما، مشتریان یا هر هویت شخصی دیگری جمع آوری نمی‌شود.

 

آیا باید به افزونه های وردپرس اجازه دهید تا داده ها را از سایت شما جمع آوری کنند؟

اکنون که می‌توانید مزایای دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس چیست، به این سؤال پاسخ خواهیم داد که آیا باید به افزونه‌ها اجازه دهیم داده‌ها را از سایت وردپرس ما جمع‌آوری کنند یا خیر؟ این تصمیم را با کمک دستورات زیر بگیریم بهتر است:

 

ردیابی به صورت ناشناس

هنگامی که یک افزونه معتبر به صورت ناشناس داده‌ها را از وبسایت شما جمع آوری می‌کند، معمولاً به اشتراک گذاری داده‌های مورد استفاده با توسعه دهنده بی خطر است.

می توانید به دنبال شهرت نویسنده باشید. اگر این افزونه محبوب باشد، می‌توان مطمئن بود که آنها داده‌ها را مسئولانه جمع آوری کرده و استفاده می‌کنند. حتی می‌توانید با آنها تماس بگیرید و بپرسید که چگونه از داده‌هایی که جمع آوری می‌شود، استفاده می‌کنند.

 

همچنین، اگر برای افزودن ویژگی‌های مورد نیاز به وب‌سایت خود به افزونه متکی هستید، می‌توانید با به اشتراک گذاشتن داده‌های مورد استفاده به توسعه‌دهنده کمک کنید تا افزونه را بهبود بخشد و ویژگی‌ها را اضافه کند.

 

داده های مرتبط با وب سایت یا آدرس ایمیل شما

با این حال، همه داده‌ها به صورت ناشناس جمع آوری نمی‌شوند. به عنوان مثال، ممکن است افزونه‌هایی وجود داشته باشند که فعالیت استفاده شما را به وبسایت خاص یا حتی یک آدرس ایمیل فردی مرتبط می‌کنند. در این موارد باید احتیاط کرد. معمولاً ایده خوبی نیست که آزادانه چنین اطلاعات دقیقی را در مورد وبسایت خود با اشخاص دیگری به اشتراک بگذارید.

 

پلاگین های نال شده

همچنین برای امنیت بیشتر بهتره که از افزونه یا قالب های نال شده استفاده نکنید و نسخه های قانونی آنهارا تهیه کنید یا اگر می خواهید از فایل های نال شده استفاده کنید از منابع مطمئن مثل بیست اسکریپت استفاده نمایید چرا که تمامی فایل های قرار داده شده توسط آنتی ویروس های مختلف مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در صورت مشاهده حذف خواهد شد.

 

دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس

عموما توسعه دهندگان با توجه به بازخوردهایی که از افزونه منتشر شده خود می‌گیرند تصمیم به ایجاد تغییرات و ارتقای افزونه می‌گیرند. یکی از راه‌های دریافت بازخورد دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس است. اگر از نوع استاندارد و با اجازه مخاطب باشد، می‌توان به آن اعتماد کرد اما حتما باید قوانینی را در این زمینه رعایت کرد که در این مقاله بطور کامل توضیح دادیم. حتما مطالعه کنید زیرا بسیار مهم و کاربردی است.

این محتوا چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 5 / 5. تعداد رای : 1

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >

خرید ارز
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 وردپرس , مقالات,آموزش,ترفند
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=62724
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
12,003درون ریزی نوشته ها از PDF در وردپرس با PDF 2 Post تاریخ : 2017/04/29
11,596حذف لینک پیشفرض تصاویر وردپرس تاریخ : 2017/09/5
21,904نمایش آخرین مطالب یک سایت در سایت دیگر وردپرسی تاریخ : 2015/08/6
8,772افزونه نمایش نمونه کارها و ایجاد گالری در وردپرس Portfolio Manager Pro تاریخ : 2018/10/13
12,267قالب فروشگاهی تویکس نت برای وردپرس تاریخ : 2014/06/6
35,522نمایش تاریخ و ساعت در وردپرس تاریخ : 2016/08/25
31,138افزونه ایجاد افکت بر روی اسکرول صفحات Scroll Magic برای وردپرس تاریخ : 2023/07/14
2,272غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس تاریخ : 2024/01/27
39,698کد نمایش لینک کوتاه مطالب در وردپرس تاریخ : 2016/08/4
11,982نمایش مطالب خوانده نشده در وردپرس با افزونه Unread Posts تاریخ : 2017/07/2
10,964آموزش ایجاد درگاه پرداخت اینترنتی در وردپرس تاریخ : 2019/06/29
9,140نمایش تصاویر وردپرس به صورت رتینا Retina تاریخ : 2018/05/17
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت هاقالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایشقالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشینقالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشمقالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویاییقالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیونقالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درختقالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیباقالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگینقالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلبقالب عاشقانه قلب