ارزدیجیتال
حراجی دامنه های ویژهمشاهده

پلتفرم رپورتاژ آگهی و بک لینک تسمینو
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

آموزش ها , مقالات,آموزش,ترفند

حدود 500 سال پیش در چین ساخت شبکه های اجتماعی قدرت‌مند کلید خورد، آن زمان شبکه های اجتماعی چنین نبودند و اصلا تصوری از این نوع ارتباط اجتماعی نبود.صاحبین زمین‌ها به افراد می‌گفتند روی زمین‌ها کار کنند و ازهمان زمین مایحتاج خود را به دست آورند و هم صاحب زمین به نان‌ونوایی می‌رسید هم کارگرها، این اولین شبکه‌ اجتماعی با تکنیک هک رشد بود که مورد استفاده قرار گرفت. اما بازاریابی شبکه های اجتماعی در دنیای امروز چطور کار می‌کند.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

 

بعدها در نصل‌های صنعتی بعد شبکه های اجتماعی اینترنتی و پلتفرم‌های انتشار محتوا دقیقا سرجای آن زمین‌ها قرار گرفتند و افرادی مانند مارک زاکربرگ (بنیان‌گذار فیسبوک) تبدیل به صاحبین زمین‌ها شدند. اما این زمین‌ها بدون و من و شمای تولید کننده محتوا به هیچ دردی نمی‌خورد، دقیقا مثل همان زمین‌های زراعی که بدون کشاورز‌ها به هیچ دردی نمی‌خورند. این پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را برخی برای نشان دادن زندگی جذابشان، برخی برای معرفی حیوانات خانگی‌شان و برخی برای بازاریابی استفاده می‌کنند. این نوع بازاریابی را بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌گوییم.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشال مدیا مارکتینگ چیست

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا Social Media Marketing (SMM) به معنای جذب مخاطب، تبدیل مخاطب به علاقمند و فروش به وسیله ابزار اینستاگرام (در ایران) و دیگر شبکه‌های اجتماعی است. هریک از این فعالیت‌های نام برده را به وسلیه تولید و بازاریابی محتوا در ابزارهای شبکه‌ اجتماعی انجام دهید شما بازاریابی سوشیال انجام داده‌اید.

 

عمده فعالیت در این شبکه‌ها اجتماعی از طریق تولید محتوا (تصویری، ویدئویی، متنی) صورت می‌گیرد، که آسان‌ترین روش برای دستیابی به هدفتان، بازاریابی شبکه های اجتماعی و تبلیغات است. مشارکت مخاطبین در این شبکه‌ها و اشتراک‌گذاری محتوای تولیدشده یک اصل مهم در بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی است. فرض کنید یک محتوا تولید کنید و میلیون‌ها نفر آن را ببینند!

 

باید بدانید در شبکه‌اجتماعی دقیقا باید چه نوع فعالیتی داشته باشید. مثلا: این اصل مهم است که بدانید شما خواه و ناخواه باید در اینستاگرام افراد را سرگرم کنید، زیرا این پلتفرم برای کسب درآمد نیست و خود شما ساعت‌ها زمان می‌گذارید تا در این شبکه اجتماعی معروف وقت بگذرانید و سرگرم شوید. پس اصل اول: مخاطب را سرگرم کن.

 

اینستاگرام و انواع شبکه‌های اجتماعی

ما با انبوهی از شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو هستیم که هریک را برای شما اختصار توضیح خواهم داد و شما باید مطابق با نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و شروع کنید به تولید محتوا جذاب خبری، سرگرم کننده و یا دوستانه، در این بخش به شبکه‌های اجتماعی مهم و پرطرفدار می‌پردازیم.

 

تولید و بازاریابی محتوایی در اینستاگرام

اینستاگرام بنا به محبوبیت و نصب 73 درصدی کاربران ایرانی یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی و فروش در بین کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک تبدیل شده و به دلیل قابلیت‌ها گسترده‌ای مثل: لینک استوری که دارد باعث شده اکثر فروشنده‌ها زمان خود را روی تولید و بازاریابی محتوای خلاقانه صرف کنند و در آخر فقط با یک لینک از محصول خود به تعداد زیاد بفروشند.

 

نویسنده این پست یکی از راه‌های درآمدی‌اش ارائه خدمات و فروش محصولات آموزشی در اینستاگرام است و باید بگویم شما هم باید در این شکبه اجتماعی باشد و کسب درآمد از اینستاگرام را آغاز کنید. این شبکه اجتماعی سرگرمی محور است.

 

اکثر کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ به فکر حضور در این شبکه برای بازاریابی و پیشرفت شغلی خود شدند. شما می‌توانید با ساخت یک پروفایل حرفه‌ای، تولید محتوای جذاب و کاربرپسند، استوریهای جذاب، کپشن نوسی اصولی، پست گذاری منظم در طول شبانه‌روز و هفته، همکاری با اینفلوئنسرهای کوچک و بزرگ، برگزاری مسابقه و شرکت در کمپین‌ها به جذب فالوئر بالا و هدفمند دست‌یابید که تولید و اجرای اصولی و درست محتوا در این شبکه اجتماعی، اثربخشی بالایی دررسیدن به هدفتان دارد.

 

شبکه اجتماعی توییتر

شبکه‌ اجتماعی توییتر باوجود محدودیت‌هایی که دارد، همچنان در بین کاربران ایرانی جایگاه خودش را دارد. بیشتر کاربران توییتر درزمینهٔ بازیگری، سیاسی، مذهبی، ورزشی، موسیقی و دیگر موارد با درج توییت‌ها، متن‌ها، لینک و هشتگ ها حضور فعال دارند.توییتر در اصل یک شبکه اجتماعی خبر محور است

 

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین اساساً برای بهبود کسب‌وکارها طراحی‌شده است و دراصل یک شبکه‌اجتماعی B2B است. فضای لینکدین یک فضای کاملاً تجاری است هدف اصلی این پلتفرم یک ارتباط سازی صحیح بین متخصصین و کارفرماها و مدیران است. در این شبکه اجتماعی مسائل غیر کاری و حرفه‌ای جایگاهی ندارد و تنها برای رشد و پیشرفت حرفه‌ای مشاغل است.

 

شبکه اجتماعی فیس‌بوک

فیسبوک همچنان پربازدیدترین و کاربردی‌ترین شبکه‌ اجتماعی بین افراد جهان است اما بنا به محدودیت‌های فیلترینگ و دسترسی در ایران نتوانست به پای اینستاگرام برسد، اما باید بدانید به دلیل سیستم تبلیغات حرفه‌ای که دارد یکی از بهترین پلتفرم‌های بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتینگ قرار می‌گیرد، این پلتفرم برای ایجاد ارتباط بین کسب‌وکارها، دانشجویان و هرنوع قشر از جامعه مناسب است.

 

تکنیک ‌های بازاریابی در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی

اولین تکنیک خود تویی! باید بدانی آدم‌ها به اینستاگرام می‌آیند تا آدم ببینند اما نه آدمی که بیرون می‌بینند، باید سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی اللخصوص اینستاگرام تولید محتوای خود را به صورت ویدئویی و با موضوعات جذاب انجام دهید، اما در کل به شما چند مهارت و تکنیک برای بازاریابی شبکه های اجتماعی که کلیدی‌ترین مهارت‌ها و تکنیک‌ها هستند را آموزش می‌دهم.

 

پرداخت هزینه‌های لازم برای تبلیغات

یکی از اصلی‌ترین تاکتیک‌های تولید محتوا، تمرکز به عنصر جذابیت است. شاید برای شما سوال شده باشد یعنی باید در ویدئوها و محتواها دقیقا چه کار کنم که جذاب باشد و اگر به دنبال آن در شبکه‌های اجتماعی باشید و یا در گوگل سرچ کنید چنین نتایجی می‌بیند: سعی کن افراد را سرگرم کنی، سعی کن تیتر جذاب و کاور جذاب بسازی! اما شاه‌کلید محتوای جذاب، قالب محتوا است.

 

قالب محتوا چیست و چطور از آن در بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنیم

هرمحتوایی که در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود باید از 12 قالب محتوایی تبعیت کند تا آن محتوا به یک محتوا پربازدید و محبوب تبدیل شود، برای مثال چند نوع از این قالب‌های تولید محتوایی را برای شما بازگو میکنم.

 • داستان سرایی
 • درد و درمان
 • خشم و بخشش و..

شما برای این که در این شبکه‌های اجتماعی بتوانید به کسب درآمد بپردازید اول باید از طریق تولید محتوای حرفه‌ای افراد را تبدیل کنید به یک طرفدار و علاقمند دوآتشه!

 

استفاده از محتوای ویدئوی و ریلز اینستاگرام در استراتژی محتوایی

باتوجه به حوصله کم مخاطب و زودمصرف شدن محتواها باید ویدئو تولید کنید، ویدئو به دلیل حرکت، موسیقی، تصویر باعث می‌شود مخاطب بیشتر حوصله دیدنش را داشته باشد و زمان بیشتری را خرج دیدن ویدئو کند، اما دلتان را صابون نزنید! آن راهم نصف و نیمه می‌بیند. برای این‌که مخاطب را وادار کنید که در فرایند بازاریابی شبکه های اجتماعی ویدئو شما را ببیند باید از سیاست محتوای زود مصرف سرگرم کننده استفاده کنید.

 

استفاده از تبلیغات هدفمند برای جذب مخاطبین هدفمند در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که من هم با آن روبه‌رو شدم این است که اوایل فعالیتم در بازاریابی شبکه های اجتماعی فکر می‌کردم هرچه بیشتر فالوور و دنبال کننده داشته باشم بیشتر کسب درآمد می‌کنم! اما متاسفانه دیدم یکی از دوستانم با انجام تبلیغات هدفمند در فرایند سوشیال مدیا مارکتینگش یا همان بازاریابی شبکه های اجتماعی اش با 4000 مخاطب درآمدهای سرسام آوری کسب می‌کند و من با 14K فالوور حتی یک پاپاسی هم نصیبم نمی‌شود.

 

اینجا بود که متوجه شدم بازاریابی در شبکه های اجتماعی هم باید هدفمند باشد و مخاطب هدف را باید پیدا کنیم، برای این کار باید از هشتگ‌ها، ALT تگ‌ها و تبلیغات استفاده کنید.

 

استفاده از محتوای آموزشی جدید و به‌روز

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

یکی از پرطرفدارترین محتواها بعد از محتوای سرگرم کننده همین محتوای آموزشی است. امروز دیگر کسی برای یادگیری یک موضوع حوصله ندارد ساعت‌ها زمان خود را صرف خواندن کتاب یا شرکت در یک دوره آموزشی مفصل با سر فصل‌های زیاد کند، اصلا باید بدانید مخاطب امروزی یک شعار دارد! محتوای منو بدید من برم…

 

دقیقا موضوع از همین جا شروع می‌شود، بنظرت چرا توییتر در نوشتن توییت محدودیت کارکتر دارد؟ یا چرا استوری فقط 15 ثانیه است؟ پست 1 دقیقه؟ چون باید بتوانید هرمحتوایی که می‌خواهید تولید کنید را زود مصرف کنید. برای تولید محتوا آموزشی باید مطالعه خود را بالا ببرید و در یوتیوب زیاد آموزش ببینید.

 

استمرار در تولید محتوا و حضور در شبکه های اجتماعی اللخصوص اینستاگرام

شما برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی باید به الگریتم‌های شبکه اجتماعی که می‌خواهید در آن فعالیت کنید نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید، دقیقا همانطور که برای انجام فرایند سئو به الگریتم‌های گوگل توجه می‌کنید. شبکه‌های اجتماعی یا سوشیال مدیاها نیز دقیقا از الگریتم‌هایی تبعیت می‌کنند که شما را مجبور کنند کاربر را در این پلتفرم‌ها آنلاین نگهدارید و این که شما در این شبکه‌ها رشد می‌کنید و مثلا در اینستاگرام به اکسپلور می‌روید دقیقا به همین منظور است.

 

اگر می‌خواهید در بازاریابی و کسب درآمد از اینستاگرام خود موفق باشید باید به تولید محتوای مستمر ادامه دهید و هرروز کاری کنید کاربران بیشتر در اینستاگرام بمانند و پست‌های شما را ببینند این تنها راز اکسپلور رفتن و مخاطب پسند شدن پیج شما در راستای بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌شود.

 

تمرکز ویژه در جذب فالوئر و مخاطبین

شما برای چگونگی جذب فالوور در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود باید برنامه‌ریزی محتوایی دقیقی داشته باشید. اکثر افراد وقتی ما تولید کنندگان محتوا را می‌بینند پیش خود فکر می‌کنند ما دوربین را روشن می‌کنیم و شروع می‌کنیم به حرف زدن یا درب لپتابمان را باز می‌کنیم و محتوا تولید میکنیم! خیر اصلا اینطور نیست، هرکسی برای تولید محتوای خود باید زمان زیادی صرف کن از قبل برنامه محتوایی داشته باشد.

 

برندسازی هدف اصلی بازاریابی شبکه های اجتماعی

در بازاریابی شبکه های اجتماعی شما یا می‌خواهید برند سازی کنید، یا می‌خواهید سریعا فروش را تجربه کنید هردوی این امور قابل اجراست اما کدام را باید جدی بگیریم؟ در اصل شما برای این‌که صاحب یک اسم‌ورسم مناسب شوید باید روی محتوای برندساز خود کار کنید و کاری کنید مخاطبین وفادار داشته باشید، برای این‌که بتوانید مخاطبین وفادار داشته باشید باید حسن نیت در ارائه اطلاعات و محتوا را به ایشان ثابت کنید.

 

اول شناخت دقیق نیاز مخاطبان خود بعد تولید محتوا در اینستاگرام

اگر می‌خواهید مخاطبتان هدف باشد، اگر می‌خواهید برندسازی قوی داشته باشید باید خال را پیدا کنید و دقیق به خال بزنید. در بازاریابی سوشیال مدیا یا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام باید رقیبان خود را رفیق خود بدانید و آن‌ها دنبال کنید و ببینید کدام یک از محتویات پیج‌هایشان توسط مخاطبان و کاربران بیشتر مورد توجه قرار گرفته و آن را شما هم تولید کنید، اما با سبک خودتان.

 

یکی دیگر از راهای شناخت دقیق مخاطب برای تولید محتوا این است که از سرچ گوگل کمک بگیرید، یک موضوع پیدا کنید و آن را در گوگل سرچ کنید و ببینید در مقالات لینک اول تا سوم چه تیترهایی گفته شده و از همان‌ها برای تولید محتوای خود استفاده کنید و در نهایت می‌توانید از پیشنهاد‌های گوگل برای تولید محتوای خود استفاده کنید.

 

تبدیل مخاطبان به مشتری برای خرید محصولات و خدمات

با تمام تکنیک‌های بالا شما می‌توانید مخاطبین را به طرفدارن پروپاقرص خود تبدیل کنید و کاری کنید به دلیل علاقه به شما جای این‌که از رقیبتان خرید کنند از شما خرید کنند. اصلا باید بدانید دلیل اکثر خریدها شناخت قبل است برای این که آشنا بنظر برسید تا در بازاریابی شبکه های اجتماعی خود خوب عمل کنید به جز تولید محتوا به صورت مستمر به تکنیک‌های زیر عمل کنید.

 

بلاگری کنید و روزمرگی و بخش‌های هیجان‌انگیز زندگی خود را به مخاطب نشان دهید

همه فکر می‌کنند بلاگری کار بسیار سختی است، خب درست فکر می‌کنند! باید بدانید کلا بازاریابی محتوا یکی از سخت‌ترین کارهایی است که می‌توان برای ساخت یک رسانه با طرفداران دو آتیشه انجام داد و برای این امر باید مخاطب در بخش‌هایی از زندگی شما که متفاوت است وشخصی تلقی نمی‌شود حاضر باشد و شما را ببیند تا با شما خو بگیرد. شما رهبر مخاطبین خود می‌شوید!

برای این کار باید بتوانید فعالیت‌های زیر را به درستی انجام دهید.

 • با بیان موفقیت‌ها و شکست‌های خود
 • ارتباط سازی قوی با مخاطبان خود
 • همکاری با اینفلوئنسرها و تبلیغات گسترده
 • برگزاری مسابقات و برنامه‌های چالشی برای جذب فالوئر
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی که مخاطبین فعال دارد

 

حضور و رشد در شکبه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام

چرا و چطور و برای چه باید در شبکه‌های اجتماعی حاضر شویم؟

 

باعث شناخت برند و آگاهی نسبت به برند می‌شود

برند سازی یکی از اهداف اصلی بازاریابی شبکه های اجتماعی است. چراکه افراد دوست دارند از کسی بخرند که وی را بشناسند و شبکه‌های اجتماعی این مسیر را کوتاه کرده‌اند و حتی زمانی که قصد خرید ندارند، وجود صفحه شما در این شبکه‌ها باعث می‌شود تا در ذهن مخاطب بمانید. راه‌حل این کار داشتن تصویر و لوگوی مشخص و صفحه با توضیحات کامل و محتوای سرگرم کننده است.

 

باعث می‌شود مخاطبان درباره شما با اطرافیانشان صحبت کنند

یک استراتژی بازاریابی موفق در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا مخاطبان از شما بگویند و شما سر زبان‌ها بیفتید مخصوصا اگر یک محتوای باحال و جالب و صد البته خلاقانه تولید کرده باشید. راه‌حل این مورد نیز تعامل با مخاطبان است، کاری کنید تا مخاطبان حس کنند با فرد واقعی تعامل دارند نه یک ربات (بر روی محتواهایی که باعث ایجاد گفتگو می‌شود تمرکز کنید.)

 

نحوه تعامل با مخاطبان را در این شبکه‌ها یاد بگیرید

شنیدن اجتماعی یا Social listening بر شکل‌گیری گفتگو پیرامون عناوین خاص متمرکز است. این باعث می‌شود تا شما بفهمید چه چیزی برای مخاطبانتان مهم است و چه چیزی را دنبال می‌کنند.

 

داستان برندتان را نشر دهید

این روش مهم‌ترین گام در انتقال هدف برند شماست. داستان خوب تصویر خوبی از برند ایجاد می‌کند.

 

رضایت‌مندی مشتریانتان را از محصولات یا خدماتتان نشر دهید

این کار بازخورد خوبی را ارائه می‌دهد. و معیار مهمی در بازاریابی شبکه های اجتماعی برای جلب اعتماد مخاطب است.

 

درباره مخاطبان خود تحقیق کنید و اطلاعات مرتبط را جمع‌آوری کنید

این گزینه مشابه شنفت اجتماعی است ولی بیشتر روی یک محصول خاص تمرکز دارد.

 

به مخاطبین خود ارائه خدمت کنید

این شبکه‌ها امکان تعامل و بازخورد مشتری را فراهم کرده‌اند، بسیاری از افراد بیشتر وقت خود را این شبکه‌ها سپری می‌کنند پس داشتن استراتژی خدمات‌دهی در این شبکه‌ها ارزشمند است. خیلی‌ها سوالات و پرسش‌های خود را در بخش کامنت شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کنند، حتماً تیمی را برای پاسخگویی به این سؤالات و درخواست اختصاص دهید.

 

ایجاد مشتریان وفادار

افراد دوست دارند برندی را که از آن خرید می‌کنند را دنبال کنند، وجود صفحه‌های اجتماعی شما این مسیر را آسان می‌کند. طبق بررسی‌ها 53 درصد مشتریان یک برند، اخبار و رویدادهای آن برند را دنبال می‌کنند، پس هرچه دنبال کننده شما بیشتر شود، وفاداری بیشتر می‌شود و درآمد افزایش می‌یابد.

 

داشتن شبکه اجتماعی باعث افزایش ورودی و ترافیک وب‌سایت شما خواهد شد

دنبال کنندگان را با ارائه کدهای تخفیف و … می‌توانید به وب‌سایتتان هدایت کنید و هرروز که مقاله جدیدی تولید کردید می‌توانید با یک استوری در اینستاگرام آن‌ها را ترقیب کنید که آن را مطالعه کنند. این برای سئو سایت شما هم بسیار مناسب است چون هم ورودی می‌گیرید و لینک‌ دهی اتفاق افتاده.

 

ایجاد کمپین فروش در رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

در شبکه‌های اجتماعی شما باید کمپینی بفروشید، برای ایجاد و طراحی کمپین فروش اینستاگرامی شما باید از تکنیک 1.1.1 استفاده کنید. این تکنیک به این معناست که شما باید تولید محتوا و بازاریابی محتوا ترقیب کنید که یک محصول را در یک زمان مشخص و یک قیمت واحد از شما خرید کنند.

 

با استفاده از رسانه‌های اجتماعی مخاطبان خود را مجدداً هدف قرار دهید

هدف‌گیری مجدد یک ابزار فوق‌العاده برای بازاریابی شبکه های اجتماعی است. به‌طورکلی فقط 2 درصد از مشتریان در اولین بازدید خود از سایت شما چیزی را خریداری می‌کنند. راه‌اندازی تبلیغات می‌تواند این مقدار را به 98 درصد برساند و شما با چندباره و چندباره نشان دادن محصول و خدمات خود می‌توانید بیشتر بفروشید و مخاطبان بیشتری را برای خرید محصول خود ترقیب کنید.

 

در مورد موضوعاتی که شما و مخاطبانتان دوست دارید باهم گفتگو کنید

دنبال کردن صفحاتی که اغلب دنبال کنندگان شما دنبال می‌کنند راهی برای افزایش تعامل با مشتری است. از اینسایت و اطلاعات آماری اینستاگرام خود می‌توانید متوجه شوید مخاطبان شما از کدام موضوعات پیج شما بیشتر استقبال کرده‌اند و بیشتر خوششان می‌آید. با شناخت این موضوعات می‌توانید تعامل بیشتری با مخاطبان خود در بازاریابی شبکه ها اجتماعی ایجاد کنید.

 

استفاده از تست A/B

تست A/B یک تست هیجان‌انگیز و بسیار کاربردی در فروشگاه‌های اینترنتی است که به این صورت انجام می‌شود. مثلا برای تبلیغات بجای این‌که یک محتوا داشته باشید می‌توانید یک تا چند محتوا تهیه کنید و با هزینه بسیار کمتر از بودجه تبلیغاتی خود آن محتواهارا منتشر کنید و بعد از بازخورد و نتیجه متوجه شوید که کدام محتوا عمل‌کرد بهتری داشته و همان را برای بازاریابی شبکه های اجتماعی و تبلیغات خود استفاده کنید.

 

برای افزایش دسترسی مخاطب از #هشتگ استفاده کنید

هشتگ ابزار قدرتمندی است که می‌تواند گروهی از افراد را از طریق رسانه‌های اجتماعی به هم متصل کند.

 

مشتریان خود را به‌روز نگه‌دارید

رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای به‌روز نگاه داشتن مشتریان با محصولات جدید یا رویدادهای آینده است. اگر کسب‌وکار شما در مورد یک محصول جدید یا یک رویداد هیجان‌انگیز اطلاع‌رسانی کند، باعث جذب و برانگیختن هیجان در مردم خواهد شد.

 

13 تکنیک تولید محتوای ویروسی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی

تولید محتوای ویروسی در کسب نتیجه از برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار حیاتی است. این محتوا برای کسانی مفید هستند که یا تولیدکننده محتوا یا بلاگر شبکه‌های اجتماعی هستند و یا می‌خواهند مردم را برند خود آشنا کنند، همچنین کسانی که می‌خواهند فروش انفجاری داشته باشند و کمپین فروش طراحی کنند، بسیار ایده خوبی است.

 

محتوای ویروسی یعنی محتوا یا بخشی از آن که به‌سرعت و خیلی گسترده در شبکه‌های اجتماعی بین کاربران مبادله می‌شود. برای شروع باید ابتدا استراتژی و هدف این محتوای ویروسی را مشخص کنید، محتوای ویروسی باید ارزش اشتراک‌گذاری را داشته باشد یا مشکل خاصی رو حل کند و تغییری در خواننده و بیننده ایجاد کند. باید بتوانید مخاطب را غمگین یا خوشحال کنید، عصبی یا آرام کنید، سرگرم کند و یا حتی دلش را بشکند و … جز این باشد تأثیری نخواهد داشت! برای خلق محتوای ویروسی می‌توانید محتواهای رقبایتان را که این روند را طی کرده‌اند بررسی کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ SMM و اینستاگرام مارکتینگ

 • برانگیختن احساسات: محتوایی که بر احساس و هیجان مخاطب مانند ایجاد ترس، تعجب، اضطراب، غم و شادی تأثیر بگذارد، به‌احتمال خیلی زیاد بین کاربران پخش خواهد شد.
 • به همراه داشتن پیام مثبت: به اشتراک‌گذاری محتوایی که حس مثبتی را در کاربر ایجاد کند نسبت به محتوایی که احساس منفی را در مخاطب تحریک نماید، سریع‌تر پخش می‌شود و وایرال خواهد شد.
 • محتوای مفید: محتوایی که مشکلی را حل کند و کاربردی داشته باشد شانس زیادی برای وایرال شدن دارد.
 • استفاده از تصاویر و فیلم می‌تواند درصد به اشتراک‌گذاری محتوا را افزایش دهد.
 • محتوا کوتاه باشد تا حوصله خواننده سر نرود
 • استفاده از تیترها و عناوین جذاب حاوی عدد و کلمات اغواکننده
 • استفاده از افراد تأثیرگذار مثل سلبریتی هاو اینفوئلسر
 • شناسایی زمان درست برای انتشار محتوا جزو اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی است
 • استفاده از کانال‌های درست مانند ایسنتاگرام و توییتر و یوتیوب که افراد وقت بیشتری را در این شبکه‌ها سپری می‌کنند و شانس موفقیت هدف شمارا افزایش می‌دهد.
 • مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید
 • محتوایی که حس ارزشمندی را در مخاطب ایجاد نماید نیز بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود؛ یعنی محتوایی که به کاربر هویت می‌بخشد و او را در نظر دیگران مثبت جلوه می‌دهد.
 • داستان‌سرایی کنید. محتوای داستان محور محبوبیت بیشتری دارد و افراد آن را برای دیگران نیز ارسال می‌کنند.
 • محتوا خشک و بی‌روح نباشد، سرگرم‌کننده بوده و تعاملی باشد.

 

جمع بندی

درهرحال بازاریابی شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام در ایران به یکی از واجب‌ترین و اساسی ترین نیازهای برندها تبدیل شده و باید هرچه سریع‌تر در این صنعت وارد شوند. یکی از کلیدی‌ترین نکاتی که باید گفته شود، اینستاگرام نمی‌تواند جای یک سایت را بگیرد. زیرا هیچ تسلطی بر فالوورها و یا حتی سیاست‌های شرکت فیسبوک ندارید. شما باید در کنار شبکه های اجتماعی خود یک وب‌سایت داشته باشد و روی سئو و جذب مشتری از این طریق هم کارکنید.

موفق و پبروز باشید 🙂

این محتوا چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 2.5 / 5. تعداد رای : 2

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >

خرید ارز
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 آموزش ها , مقالات,آموزش,ترفند
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=58054
مطالب مرتبط
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت هاقالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایشقالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشینقالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشمقالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویاییقالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیونقالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درختقالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیباقالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگینقالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلبقالب عاشقانه قلب