تبلیغات

تبلیغات تبلیغات
حراجی دامنه های ویژهمشاهده
آخرین ارسال های تالار مشاهده انجمن
Betheme 24.0.1.1 5 پاسخ 43 بازدید تغییر طراحی گرویتی فرم 1 پاسخ 64 بازدید آموزش رایگان بورس 0 پاسخ 5 بازدید نویسنده مجله خبری 0 پاسخ 397 بازدید مشکل عدم ارسال ایمیل در اسکریپت مدیریت پروژه رایز 9 پاسخ 1499 بازدید مشکل فایل Yoast Premium 1 پاسخ 253 بازدید اپ ساز های ادغام شده ی وردپرس 1 پاسخ 299 بازدید کار نکردن register.php و ارسال مطلب 0 پاسخ 571 بازدید سوال در بخش وردپرس 1 پاسخ 605 بازدید معرفی فروشگاه ساز وب پویا 0 پاسخ 653 بازدید

تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

تکنیک های نادرست سئو وردپرس

آموزش ها , مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس

در این نوشته از آموزش وردپرس به سراغ یکی از داغترین موضوعات در حوضه سئو و بهینه سازی وردپرس رفتیم، یعنی تکنیک های نادرست سئو وردپرس.

 

تمامی وبمستران میکوشند تا با پیاده سازی بروزترین تکنیک های سئو و بهینه سازی وردپرس، وبسایت خود را نزد موتورهای جستجو محبوب کنند، اما در این میاد هستند افزادی که از تکنیک های نادرست سئو وردپرس برای بهینه سازی سایت وردپرسی خود استفاده میکنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی و آنالیز تکنیک های نادرست سئو وردپرس بپردازیم.

 

بررسی تکنیک های نادرست سئو وردپرس

تکنیک های نادرست سئو وردپرس

تکنیک های نادرست سئو چیز جدید و یا غیر معمولی نیست و باید گفت که یک شیوه نادرست می تواند رتبه بندی گوگل را به کل از بین ببرد.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که سئوی نادرست چیست و اینکه ۱۰ تکنیک نادرست سئو که می توانند تاثیر منفی بر رتبه بندی شما داشته باشند، از نظر ما کدام است.

 

سئوی نادرست چیست

تکنیک هایی که غیر اخلاقی، قدیمی و یا خارج از محدودۀ دستورالعمل های Google webmaster می باشند، نادرست تلقی می شوند، از این رو در سئو، به آن سئوی نادرست گفته می شود.

درست است که سئو در مورد بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو است، اما سئوی نادرست می تواند نتیجه معکوس دهد. بنابراین، باید بدانید تکنیک هایی که می توانند به رتبه بندی شما صدمه بزنند کدام ها هستند و از مهم تر از آن، برای اجتناب از آنها چه کار باید انجام دهید.

 

محتوای تکراری

برای اجتناب از سئوی نادرست، باید از انتشار محتوا تکراری در وب سایت خود اجتناب کنید.

محتوای تکراری برای بهینه سازی خوب نیست. دلیل اصلی هم این است که اگر موتورهای جستجو در حال حاضر یک محتوا در صفحه اول خود داشته باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که سایت شما که محتوا کپی دارد را در صفحه اول نمایش دهد، چرا که چیز جدید برای ارائه ندارد.

بیشتر بخوانید :  موضوعات مهم در سئو و بهینه سازی وردپرس

اگر به دلیل ماهیت کسب و کارتان مجبور باشید در صفحه خود از یک محتوای تکراری استفاده کنید، باید آن صفحات را no index and no followکنید تا تاثیر منفی روی بهینه سازی نگذارید.

 

کلمات کلیدی (Keyword Stuffing)

تکرار کلمات کلیدی مشابه، بارها و بارها، نه به این دلیل که استفاده از آنها در متن مفید است بلکه با فرض به اینکه دارید آن صفحه را بهینه سازی می کنید، یک تکنیک سئوی بسیار نادرست است. اینکار نه تنها بازدید کنندگان را از دنبال کردن و خواندن محتوا دلسرد می کند، بلکه یک نشانه برای موتورهای جستجو است مبنی بر که شما در حال تلاش برای دستکاری الگوریتم های آن هستید.

ذکر کلمات کلیدی در عنوان، توضیح متا، پاراگراف ابتدای متن و در چند جای دیگر متن به طور طبیعی، کافی است.

 

تکنیک های نادرست سئو وردپرس

 

لینک گذاری به صورت پست های مهمان

سال گذشته خیلی ها اصرار داشتند که یک راه امن برای دریافت لینک به وب سایت خود، از طریق پست های مهمان است. البته پست های مهمان می تواند راه خوبی برای این کار باشد، اما اگر به اشتباه انجام شود، می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.

شما می توانید در وب سایت های با کیفیت بالا در زمینه خودتان پست بگیرید اما هدف نباید صرفاَ گرفتن لینک باشد، بلکه برای اینکه بیشتر در معرض قرار بگیرید و به رسمیت شناخته شوید این کار را بکنید.

 

پذیرفتن پست های مهمان های بی کیفیت

می توانید در وب سایت خود نویسندگان جدید معرفی کنید، و محتوای هایی که توسط دیگران نوشته شده اند را منتشر کنید اما به شرطی که اصیل و مرتبط باشند و برای مخاطبان نیز مفید باشند. اگر این موارد را رعایت نکنید، بهتر است که اصلاً هیچی جیزی منتشر نکنید.

انتشار مطالب جدید به صورت منظم تکنیک خوبی برای سئو سایت است، اما مهم است که توازن بین محتوایی که برای وب سایت تولید می شود و مطالبی که در ازای تبادل لینک به وب سایت ارائه می شوند، حفظ شود.

 

متن پنهان/نامرئی (Cloaking / Invisible Text)

پنهان کردن (مخفی کردن مقصد واقعی یک لینک) و نشان دادن نسخه های مختلف از یک صفحه به اسپایدر ها و کاربران، در گذشته یک تکنیک رایج بود اما دیگر اینطور نیست.

امروزه استفاده از چنین تکنیک هایی اصلا توصیه نمی شود. شما باید هم برای اسپایدر های موتور جستجو و هم برای کاربران فقط یک نسخه از صفحه را داشته باشید و همچنین اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند تفاوت بین محتوای وب سایت و تبلیغات را متوجه شوند.

 

تکنیک های نادرست سئو وردپرس

 

استفاده از تبلیغات بیش از حد در بالای سایت

بله، از وقتی که گوگل وب سایت هایی که در بالای بخشی از صفحه که بدون اسکرول قابل مشاهده هستند (بالای fold) بیش از حد تبلیغات می گذارند را مجازات می کند، این تکنیک هم تبدیل به یکی از تکتیک های نادرست سئو شده است. ).

اگر متوجه شدید که ترافیک دارد به صورت ناگهانی کاهش پیدا می کند، باید بررسی کنید که آیا تحت تاثیر الگوریتم طرح بندی صفحه قرار گرفته اید یا خیر.

 

خرید لینک

ساخت یک وب سایت یا وبلاگ موفق زمان می برد و ایجاد محتوا و گرفتن بک لینک های طبیعی و با ارزش نیاز به صبر زیاد و کار سخت دارد. اگر به جای آن ترجیح می دهید که از راه میانبر بروید، ممکن است در ابتدا موفقیت موقتی کسب کنید اما خیلی زودی با شکستی بزرگ مواجه خواهید شد.

خرید لینک، از هر نوعی که باشد، یک تکنیک نادرست است و دیر یا زود گوگل متوجه آن خواهد شد و آن موقع است که به احتمال زیاد رتبه بندی خود را از دست می دهید و برای اینکه جایگاه بهتری بگیرید باید حتی بیش تر و سخت تر از قبل سعی کنید.

 

استفاده نکردن از ابزار های گوگل وب مستر

گوگل به منظور ارتباط بهتر با مدیران سایت، ابزار های گوگل وب مستر تهیه می کند. میزان اطلاعاتی که شما می توانید در مورد وب سایت خود بدست بیاورید خیلی زیاد است، و ابزار زیادی وجود دارند که به شما کمک می کند متوجه شوید چگونه می توانید سئو و رتبه بندی خود را در گوگل ارتقا دهید.

بیشتر بخوانید :  بهینه سازی وردپرس با متا تگ توضیحات

می توانید مواردی مانند لینک های بد (bad links)، خطاهای جستجو(crawl errors)، عناوین و توضیحات تکراری و خیلی موارد دیگری را از این طریق بررسی کنید.

 

داشتن تعداد بیشماری لینک خروجی (outgoing link)

فقط لینک های ورودی نیستند که می توانند به وب سایت شما آسیب برسانند، بلکه لینک های خروجی هم می توانند آسیب رسان باشند. وب سایت هایی که از تعداد زیادی لینک های خروجی بدون تگ nofollow استفاده می کنند، به عنوان دایرکتوری های پولی در نظر گرفته می شوند.

به طور کلی باید هر لینکی که مربوط به تبلیغات، نظرات و وبسایتهایی هستند که کاملاً به آنها اعتماد ندارید را nofollow کنید.

 

تکنیک های نادرست سئو وردپرس

 

وب سایت های کند یا غیر قابل دسترس

یک وب سایت باید در کمتر از ۴-۵ ثانیه بارگذاری شده و در تمام طول روز و هفته باید در دسترس باشد. از نظر من، هر چیزی که با موارد بالا مطابقت نداشته باشد، سئوی نادرست است.

برای اینکه هر روز هفته بتوانید در دسترس باشید، یک ارائه دهنده خدمات هاستینگ خوب می تواند به اینکار کمک کند، همچنین یک cms مدرن (مانند وردپرس) هم می تواند برای ساخت وب سایت های سریع که در مدت زمانی مقبول بار گذاری شوند، مفید باشد.

 

درنهایت:

چیزی که امروزه برای موفقیت یک وب سایت مهم است استفاده از تکنیک های سئوی درستی است که هم اخلاقی باشند، هم بر اساس استانداردهای گوگل باشند و هم همگام با آخرین تحولات الگوریتم های رتبه بندی به روز شده باشند. شیوه های گذشته مانند keyword stuffing، cloaking، ساخت لینک های بی اندازه زیاد و banner stuffing، مربوط به گذشته هستند و قطعا باید از آنها اجتناب کرد. امیدوارم نکات ذکر شده در این نوشته از آموزش وردپرس، برای شما عزیزان مفید و کاربردی باشد.

موفق و پاینده باشید…

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >
ثبت نام در بروکر فارکس با قابلیت واریز و برداشت به صورت ریالی کلیک کنید >
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 1 آموزش ها , مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=34101
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
3,792مقدار پیشنهادی برای نوشته های وردپرس چقدر است؟ تاریخ : 2018/09/12
3,500چگونه با استفاده از تصاویر به بهینه‌سازی وردپرس کمک کنیم؟ تاریخ : 2018/11/15
7,868ادغام دو سایت وردپرسی بدون از دست دادن سئو تاریخ : 2017/09/7
6,404اسکریپت بررسی وضعیت سئو وب سایت Website Review نسخه 4.7 تاریخ : 2016/12/15
10,401افزونه بهینه سازی و افزایش سرعت جوملا JCH Optimize Pro تاریخ : 2017/09/27
4,820چک لیست کامل سئوی وردپرس در سال ۱۳۹۷ تاریخ : 2018/12/2
21,888افزونه سئو وردپرس Premium Seo Pack نسخه 3.3.0 تاریخ : 2020/08/7
5,388تـاثیر چگالی کلمات کلیدی در سئو وردپرس تاریخ : 2018/05/22
8,654لینک دار کردن کلمات کلیدی در وردپرس بدون نیاز به افزونه تاریخ : 2016/03/18
3,552بهینه‌سازی robots.txt در وردپرس برای موتورهای جستجو تاریخ : 2018/10/9
4,25611 ترفند ساده برای بهبود عملکرد سایت وردپرس تاریخ : 2018/08/3
4,884دانلود قالب شرکتی سئو Seofy برای وردپرس تاریخ : 2019/03/12
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلب
شرکت سئو سایت
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات