ارزدیجیتال
حراجی دامنه های ویژهمشاهده

پلتفرم رپورتاژ آگهی و بک لینک تسمینو
تبلیغات
تبلیغات تبلیغات
تبلیغات ژاکت, مرجع خرید قالب و افزونه وردپرسی اورجینال

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

رپورتاژ آگهی

کارشناسان مختلف ارزهای دیجیتال سقوط فعلی بازار رمزارزها را موضوعی عادی می‌دانند و حتی کاهش بیشتری برای قیمت بیت کوین و قیمت سایر رمزارزها را پیش‌بینی می‌کنند. آن‌ها معتقدند زمستان کریپتو فرا رسیده است و این موضوع کاملا امری طبیعی است. به نقل از میهن بلاکچین بسیاری از افراد معروف مانند چارلز هاسکینسون، هولگر شاپیتز، مارک موبیس، بیل میلر، مدیرعامل بایننس و خالق مدل انباشت به جریان یعنی پلن بی اذعان داشته‌اند که بازار کریپتو وارد دوران اصلاحی خود شده است. زمستان قبلی کریپتو در اوایل سال ۲۰۱۸ شروع شد و حدودا تا سال ۲۰۲۱به طول انجامید. انتظار می‌رود که اصلاح فعلی قیمت رمزارزها نیز تا هاوینگ بعدی بیت کوین طول بکشد. معمولا تحرکات قیمتی بیت کوین که کلیت بازار را به تعیین می‌کند، پیش از هاوینگ آن آغاز می‌شود. این تحرکات تا نیمه‌های هاوینگ قیمت بیت کوین را افزایش داده و پس از آن اصلاح قیمتی در بازار رمز‌ارزها آغاز می‌شود.

 

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر‌گذار در کاهش قیمت‌ رمزارزها و تحلیل وضعیت بازار می‌پردازیم.

 

تاریخچه افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱

قیمت بیت کوین پیش از رشد قیمتی خود در سال ۲۰۲۱، تا محدوده ۳,۶۰۰ دلار کاهش یافت. با نزدیک شدن به هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایشی نسبی را تجربه کرد. در ژانویه سال ۲۰۲۱ (دی ۹۹) بود که قیمت بیت کوین به ۳۹,۷۰۰ دلار رسید و سپس در فروردین ۱۴۰۰ و همزمان با اوج گرفتن افراد معروف در بازار رمزارزها قیمت بیت کوین به ۶۳,۰۰۰ دلار رسید. یکی از عوامل مهم و تاثیر‌گذار در رشد نجومی قیمت بیت کوین خرید بیت کوین توسط ایلان ماسک و شرکت تسلا بود.

 

همچنین تسلا در اقدامی بسیار تاثیر‌گذار بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای خرید محصولات این شرکت پذیرفت. هر‌چند این موضوع دوام چندانی نیافت و پس از مدت کوتاهی، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام داشت که به دلیل مسائل زیست‌محیطی پیرامون استخراج رمزارزهای مبتنی بر گواه اثبات کار، پذیرش بیت کوین را متوقف می‌کند.

 

بازار رمزارزها به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

در سال ۲۰۲۱، پلتفرم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌های مختلفی در حوزه کریپتو ساخته شدند. با گسترش و توسعه برنامه‌ها، سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را در بخش‌های مختلف کریپتو سرمایه‌گذاری کردند. این موضوع باعث شد بسیاری از پروژه‌ها ارزشی بیشتر از ارزش واقعی خود پیدا کنند. به همین دلیل با سقوط شبکه ترا ترس شدیدی بازار رمزارزها را فراگرفت. بسیار از کاربران دارایی‌های خود را از دست دادند و نابودی شبکه ترا آغازگر ریزش کل مارکت کریپتو شد. کاربران به دلیل ترس از وقوع چنین اتفاقاتی در پروژه‌هایی که در آنها سرمایه گذاری کرده بودند، شروع به نقد کردن دارایی‌های خود و تبدیل آنها به دارایی‌های با ثبات‌تری مانند دلار، طلا و تتر کردند؛ زیرا در طول مدت ریزش بازار قیمت تتر و دلار ثابت است که این موضوع می‌تواند دارایی سرمایه‌گذاران را در مقابل ریزش‌های سنگین بازار مصون نگه دارد.

 

اما ماجرای ریزش بازار رمزارزها محدود به همین جا نشد. به گزارش سایت خبری تحلیلی MihanBlockchainو Cointelegraph، تحولات اخیر اقتصاد جهانی که با شروع کرونا آغاز پیدا کرد و با جنگ روسیه و اوکراین به اوج خود رسید، باعث شد بازارهای مالی تحت تاثیر قرار بگیرند. معامله‌گران در چنین وضعیتی ترجیح می‌دهند سرمایه‌های خود را از دارایی‌های پر‌‌‌ریسک خارج کرده و تبدیل به دارایی‌های با ثبات‌تر مانند دلار و طلا کنند. همچنین قیمت بیت کوین همبستگی‌هایی با سایر شاخص‌ها و عوامل مختلف دارد. این عوامل را می‌توان در دسته‌بندی‌های زیر تفکیک کرد.

  • قیمت نفت
  • شاخص دلار آمریکا (DXY)
  • شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده آمریکا
  • نرخ بهره فدرال رزرو
  • بازارهای سهام آمریکا

 

قیمت بیت کوین به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

پس از رشد قیمتی چند برابری بیت کوین و رسیدن قیمت آن به ۶۵,۰۰۰ دلار در آبان ۱۴۰۰، اصلاح قیمت آن و ایجاد فشار فروش از سمت سرمایه‌گذاران بیت کوین، دور از انتظار به نظر نمی‌رسید. در حال حاضر قیمت بیت کوین (https://mihanblockchain.com/cryptocurrency-prices/bitcoin/) در محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار قرار دارد. سطح حمایتی ۱۹,۷۰۰ دلار تا کنون توانسته است قیمت بیت کوین را در مقابل ریزش‌های بیشتر کنترل کند. این سطح ATH یا سقف تاریخی قبلی بیت کوین است.

 

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند تا زمانی که بیت کوین بتواند سطح حمایتی ۱۹,۷۰۰ دلار را حفظ کند، امکان بازگشت قیمت تا محدوده ۲۴,۰۰۰ دلار وجود دارد؛ اما حتی در صورتی که بیت کوین موفق شود تا از وضعیت فعلی خود خارج شود، مطابق با سیکل‌های قیمتی قبلی آن صعودی شدن روند و ثبت ATH بالاتر بسیار بعید به نظر می‌رسد. سیکل‌های قیمتی بیت کوین معمولا با چرخه‌های هاوینگ آن ارتباط مستقیم دارد. در ادامه تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین را بررسی می‌کنیم.

 

تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین و بازار رمزارزها

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین یکی از موضوعاتی است که همواره بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تاثیر‌گذار بوده است. هاوینگ بیت کوین تقریبا هر ۴ سال یکبار اتفاق می‌افتد و این رمزارز تا کنون ۳ هاوینگ را پشت سر گذاشته است. بیت کوین اکنون در نیمه چرخه سوم خود به سر می‌برد. طبق گزارش‌های سایت میهن بلاکچین و با بررسی‌های نمودار هاوینگ بیت کوین می‌توان دریافت که قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش استخراج، معمولا ۳ فاز رفتاری از خود نشان می‌دهد. در فاز اول قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. در فاز دوم قیمت آن با شتاب بیشتری افزایش یافته و معمولا سقف قیمتی قبلی خود را می‌شکند.

 

در فاز سوم معمولا پس از گذراندن یک اصلاح قیمتی، بیت کوین تلاش می‌کند تا ATH قبلی خود را بشکند. این اتفاق معمولا رخ نمی‌دهد و بیت کوین نمی‌تواند از سقف قیمتی قبلی خود عبور کند. در این فاز که معمولا پس از گذشت ۵۱۸ روز از هاوینگ اتفاق می‌افتد، قیمت بیت کوین با اصلاح قابل توجهی روبرو می‌شود. این اصلاح معمولا تا سقف قبلی بیت کوین ادامه دارد و پس از آن ثبات نسبی بر بازار رمزارزها حاکم می‌شود.

 

نظر مدیرعامل بایننس درباره زمستان کریپتو چیست؟

آیا زمستان بازار کریپتو فرا رسیده است؟ اصلاح قیمت‌ها تا کجا ادامه دارد؟

مدتی است که بازار ارزهای دیجیتال قرمزپوش شده است. بسیاری از سرمایه گذاران ناامید شده‌اند و انتظار بازگشت سریع قیمت‌ها را ندارند. در این شرایط نظرات کارشناسان و افراد مشهور حوزه کریپتو می‌تواند به سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری درباره دارایی‌هایشان کمک کند. مدیرعامل بایننس معتقد است تا سال ۲۰۲۶ بازار رمز‌ارزها شانسی برای برگشت قیمت‌ها ندارد.
مدیرعامل صرافی مشهور بایننس، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) معروف به CZ، معتقد است زمستان کریپتو فرا رسیده است و انتظار دارد این زمستان طولانی بوده و حداقل تا سال ۲۰۲۶ به طول بیانجامد. همچنین CZ می‌گوید در این زمستان شرکت‌های زیادی ورشکسته یا تعطیل می شوند؛ اما تمرکز بر روی نکات مثبت رکود بازار می‌تواند به گذر از این دوران کمک کند. CZ در توییتر خود بیان داشته است که ۲۰۰۰ موقعیت شغلی خالی در بایننس وجود دارد و این صرافی قصد دارد کارمندان خود را به ۸۰۰۰ نفر افزایش دهد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد رای : 4

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >

خرید ارز
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 رپورتاژ آگهی
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=59669
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
4,140سبدگردانی ارز دیجیتال چگونه است؟ تاریخ : 2022/05/9
31,826اسکریپت نمایش نرخ و ارز بیت کوین Bitcoin Rates تاریخ : 2017/07/3
7,536دانلود قالب لایه باز PSD سایت بیت کوین و کریپتوکارنسی Cryptonex تاریخ : 2019/07/12
11,328اسکریپت محاسبه ارزش و سود بیت کوین Bitcoin What If تاریخ : 2018/03/29
9,816دانلود قالب HTML صفحه فرود کریپتوکارنسی BuyCoin تاریخ : 2019/01/8
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت هاقالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایشقالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشینقالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشمقالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویاییقالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیونقالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درختقالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیباقالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگینقالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلبقالب عاشقانه قلب
بیست اسکریپت
اسکریپت
profile
sourceforge
profile webmaster
profile check
checker list
checker
checker
upload file