تبلیغات تبلیغات
حراجی دامنه های ویژهمشاهده


تبلیغات
تبلیغات تبلیغات

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس

همه ما دوست داریم یک وبسایت برای کسب و کار خود راه‌اندازی کنیم اما سدی که مقابلمان قرار دارد هزینه‌های گزاف است. با هزار ذوق و شوق تصمیم به ساخت وبسایت تجاری می‌گیریم اما وقتی آن را با دقت بررسی می‌کنیم، ناامید می‌شویم. البته اینجاست که فکر می‌کنم کمی در مراحل تحقیق و بررسی خود عجله کرده‌اید! هنوز یک راه پیش روی شماست.

 

ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس چندان هزینه‌ای برای شما ندارد و خودتان می‌توانید آن را با کمک ۱۲ مرحله ساده راه‌اندازی کنید. چگونه؟

 

ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

برای ساخت هر چیزی نیازمند طی کردن مسیری هستید تا به موفقیت منجر شود. مسلما برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس نیز باید مراحلی را در نظر داشته باشید. ما نیز در این مقاله به کمک ۱۲ مرحله به شما کمک می‌کنیم تا وبسایت شرکتی و تجاری خود را به راحتی بسازید. فقط تنها کمکی که از جانب شما نیازمندیم نیروی همراهی و توجه است. با ما باشید…

 

لطفا قبل از شروع مطمئن شوید…

 • وبسایت شما محتوا و مضمونی را تولید می‌کند که کاربر به آن نیاز دارد
 • وبسایت شما قرار است برای موتورهای جستجو بهینه شود
 • یک طراحی کاملا سازگار برای وبسایت باید انجام شود
 • شما به دانش حداقلی در کدنویسی نیازمندید. (به نظرم دانش ۰ لازم است.)

 

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری

 • چه انتظاراتی از وبسایت خود دارید؟
 • انتخاب سرویس هاست و دامنه
 • یافتن کلمه کلیدی مناسب با فعالیت
 • محتوای وبسایت
 • ساختار وبسایت
 • طراحی با WireFrame
 • راهنمای ظاهر و علامت‌گذاری
 • نصب وردپرس
 • نصب افزونه‌های وردپرس
 • ساخت و ساز وبسایت
 • ردیابی کاربران از طریق گوگل آنالیتیکس
 • راه اندازی و معرفی وبسایت

هر ۱۲ مرحله را به صورت تیتروار با هم مرور کردیم. اگر موافق باشید برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس به سراغ توضیحات هر کدام برویم. راستی اگر در همین لحظه هر مرحله را با ما پیش بیایید و اقدامات آن را انجام دهید، تا انتهای مقاله وبسایت شما آماده است.

 

۱- چه انتظاراتی از وبسایت خود دارید؟

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

قبل از اینکه کاری کنید، لطفا زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید. فکر کنید که چه چیزی از وبسایت خود می‌خواهید؟ انتظار دارید کاربران وبسایت چه خدمت و اطلاعاتی را از وبسایت تجاری شما دریافت کنند؟ پاسخ این سوالات برای هر کسب و کاری متفاوت است اما نمونه‌ای از نتیجه بدست آمده را برایتان در اینجا آورده‌ام:

 • ایجاد یک فرم تماس یا درخواست
 • تکمیل خرید یک محصول
 • قرار دادن شماره تماس در وبسایت
 • مشاهده خدمات و محصولات یک فروشگاه فیزیکی در اینترنت و مراجعه به مرکز مورد نظر

شاید این مرحله کمی از شما زمان بگیرد و شاید روزها به طور بیانجامد اما اشکالی ندارد! لطفا اینجا کمی مکث کنید و مطمئن باشید که ضرر نخواهید کرد.

 

۲- انتخاب سرویس هاست و دامنه

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

به هر حال باید تصمیم خود را بگیرید که از چه نامی استفاده کنید. نامی که باید برند و ماندگار شود. بعد از آن باید فضایی را برای راه‌اندازی وبسایتتان در نظر بگیرید، این فضا هاست نام دارد که می‌توانید با تحقیق بهترین گزینه را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنم هاست وردپرس تهیه کنید و کمی برای آن هزینه بیشتری بپردازید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

 

نکته‌: اگر در حال حاضر کسب و کارتان به صورت فیزیکی موجود است، می‌توانید نام آن را برای دامنه خود انتخاب کنید اگر نیست لطفا درست فکر کنید و تصمیم بگیرید.

 

۳- یافتن کلمه کلیدی مناسب با فعالیت

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس در همین ابتدا لطفا به کلمه هدف فکر کنید. اینکه مخاطب شما قرار است با چه کلمه هدفی شما را بیابد. این یکی از مهم‌ترین اقدامات برای سئوی وبسایت شماست. زمانی که کاربران نتوانند به راحتی وبسایت را پیدا کنند، مطمئنا شما شکست خواهید خورد و هیچ شانسی برای پیروزی ندارید.

یکی از ابزارهایی که در اینجا به کمک شما می‌آید KeywordPlanner است. با ارائه لیستی از کلمات کلیدی می‌توانید کمی بهتر فکر کنید و تصمیم درست‌تری بگیرید. در انتخاب کلمه هدف لطفا این دو مورد را در نظر داشته باشید:

 • همه کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را بررسی کنید.
 • همه کلمات کلیدی را دسته‌بندی کنید و یک صفحه از نوشته و محتوا را به آن اختصاص دهید.

 

۴- محتوای وبسایت

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

حال که توانستیم کلمات کلیدی خود را مشخص کنیم، باید بدانیم قرار است چه محتوایی را برای وبسایتمان تهیه کنیم. لطفا نترسید! در مورد هر کلمه کلیدی که یافتید و می‌دانید محتوای آن برای کاربران سودمند است محتوا بسازید. این موضوع به سایتتان بسیار کمک می‌کند و یکی از مراحل اساسی در ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس به حساب می‌آید. فقط بدانید که محتوا فقط شامل متن نیست و اگر بخواهید تنها یک متن را بنویسید ارزش چندانی را برای سایت محیا نخواهید کرد. پس لطفا موارد زیر را به آن اضافه کنید:

 • ویدئو
 • تصویر
 • فایل‌های صوتی یا پادکست
 • ابزارهای تعاملی
 • توصیفات
 • اینفوگرافیک

 

۵- ساختار وبسایت

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

بررسی و تحقیق در مورد کلمات کلیدی هدف به شما در ساختار وبسایت نیز کمک می‌کند. در واقع برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس باید حواستان به ساختار باشد. ایت ساختار با کمک محتوا، کلمات کلیدی هدفمند ایجاد می‌شود. با ساخت صفحاتی می‌توانیم ساختار را به صورت تمام و کمال پیاده کنیم:

 • صفحه اصلی
 • صفحه درباره ما
 • صفحه تماس
 • ویژگی‌های وبسایت
 • صفحه محصولات و خدمات
 • قوانین
 • صفحه تامین امنیت وبسایت
 • نمونه کارها
 • گواهی‌نامه و توصیفات

این موارد را در ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس یا هر سیستم دیگر فراموش نکنید!

 

۶- طراحی با WireFrame

حال نوبت به آن رسیده که در مورد ظاهر وبسایت خود تصمیمی جدی بگیرید. WireFrame یا نمونه‌سازی به ما کمک می‌کند تا مشخص کنیم چگونه محتوا بر روی صفحه قرار بگیرد. برای این منظور نیز ابزاری مانند wireframe موجود است. با ابزاری که دارد می‌توانید شمایی که مدنظر دارید را روی آن طراحی کنید. تمامی اندازه‌ها و طرحی که می‌زنید به صورت تقریبی نشان داده می‌شود:

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

هنگامی که با این ابزار طرحی را که در ذهن داریم پیاده می‌کنیم باید عواملی را نیز در نظر بگیریم:

 • بازدیدکننده چگونه صفحه را اسکن می‌کند؟ شما دقیقا می‌خواهید چشم او را به کدام سمت بکشانید؟
 • هدف کاربر با ورود به وبسایتتان چیست؟ خرید محصول، مشاهده فرم تماس، عضویت در سایت و…
 • خلق طرحی ساده و گویا برای ساخت استراتژی خود

 

۷- راهنمای طراحی ظاهر و علامت‌گذاری

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

بعد از اینکه با کمک WireFrame طرح ذهنی خود را پیاده‌سازی کردید، نوبت به طراحی سایت می‌رسد. برای این منظور باید یا به دنبال طراحی باشید که مطابق با ذهنیت شما، قالبی را طراحی کند یا خود به دنبال قالبی باشید تا در ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس به شما کمک کند. در وردپرس قالب‌های رایگان و حرفه‌ای زیادی موجود است. برای دریافت قالب وردپرس رایگان به بیست اسکریپت می‌توانید مراجعه کنید.

 

۸- نصب وردپرس

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

حال همه ملزومات شما فراهم است. همه گزینه‌ها را برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس روی میز قرار دادید و منتظر هستید تا راه‌اندازی شود. برای راه‌اندازی به چه چیزی نیاز است؟ سیستم مدیریت محتوای وردپرس!

خیلی سریع و راحت می‌توانید وردپرس را راه‌اندازی کنید. پیشنهاد می‌کنم قبل از ورود به محیط هاست، وردپرس را روی لوکال هاست نصب کنید و سپس به محیط اصلی انتقال دهید. این‌گونه می‌توانید تمامی عیبت و ایرادات آن را برطرف کنید و با خیال راحت از طریق FTP آن را منتقل کنید. لطفا به راهنماهای زیر جهت این اقدامات توجه کنید:

 

۹- نصب افزونه‌های وردپرس

۱۲ مرحله برای ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس

با نصب وردپرس و راه‌اندازی قالب مورد نظر تنها قابی از سایتتان را ایجاد می‌کنید، پس برای اینکه بتواند عملیات مختلف و امکاناتی را اجرا کند باید چه کرد؟ به کمک افزونه‌های وردپرس می‌توانید امکانات آن را بسازید. اما باید دقت کنید هر سایتی چه نوع افزونه‌هایی نیاز دارد! قرار نیست هر آنچه که فکر می‌کنید را در سایتتان نصب کنید. این‌گونه مشکلات زیادی را برای هاست و سایت ایجاد خواهید کرد. افزونه‌هایی را که معمولا برای ساخت یک سایت شرکتی نیاز دارید عبارت است از:

این‌ها افزونه‌های ضروری هستند. لطفا بقیه افزونه‌هایی را که می‌خواهید نصب کنید کاملا با دقت انتخاب نمایید.

 

۱۰- ساخت و ساز وبسایت

امروزه با کمک صفحه‌سازهایی مانند visual composer می‌توانید صفحات وبسایت خود را با درگ و دراپ کردن به راحتی ایجاد کرده و بسازید. این‌گونه می‌توانید در ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس بهترین طرح را پیاده‌سازی کنید.

 

۱۱- ردیابی کاربران از طریق گوگل آنالیتیکس

برای اینکه بتوانید مشتریان و کاربران خود را ردیابی کنید تا بتوانید مسیر و هدف آن‌ها را شناسایی کنید بهتر است از ابزار تحلیلی مانند گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید. همچنین اگر می‌خواهید اطلاعات آن را در پیشخوان وردپرس داشته باشید از افزونه Google Analytics by Yoast بهره‌مند شوید.

 

۱۲- راه اندازی و معرفی وبسایت

حال که وبسایتتان آماده شده و همه چی برای ارائه خدمات به کاربران محیاست نوبت به راه‌اندازی عملکرد آن و معرفی است. چگونه وبسایت خود را به افراد معرفی کنیم؟
روش‌های زیادی را باید برای این مرحله در نظر بگیرید. برخی از آن‌ها عبارت است از ایمیل مارکتینگ، اشتراک گذاری محتوا و خدمات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ در وبسایت‌های بزرگ و… بررسی تمامی روش‌های موجود از حوصله این مبحث خارج است و پیشنهاد می‌کنم در مورد آن در منابع معتبر جستجو کنید.

 

نتیجه گیری

لطفا افکار دشوار در مورد طراحی وبسایت را دور بریزید. ساخت یک وبسایت تجاری با وردپرس به سادگی آب خوردن است اگر علاقه‌مند باشید و صبوری کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. باور کنید با کمی مطالعه و وقت گذاشتن می‌توانید خودتان، سایت مورد نظر را طراحی کنید. ۱۲ مرحله‌ای که امروز بررسی کردیم تمام آن راهی است که باید بروید.

دانلود

هاست ارزان، لایت اسپید، سرور مجازی منطبق با اسکریپت های 20script کلیک کنید >
ثبت نام در بروکر فارکس با قابلیت واریز و برداشت به صورت ریالی کلیک کنید >
مطلب مفیدی بود ؟
نویسنده : تیم محتوای 20اسکریپت 0 مقالات,آموزش,ترفند , وردپرس
لینک کوتاه مطلب : https://www.20script.ir/?p=38740
کلمات کلیدی پست :
مطالب مرتبط
8,010آموزش قرار دادن عکس در پس زمینه در سایت تاریخ : 2017/09/18
5,868افزونه سفارشی سازی قالب وردپرس Livemesh SiteOrigin Widgets Pro تاریخ : 2018/07/7
3,036ساخت ابزارک نمایش مطالب براساس دسته بندی وردپرس تاریخ : 2019/11/12
4,652آموزش ساخت صفحه ابر برچسب ها در وردپرس تاریخ : 2018/06/2
26,595با افزونه Themify Builder برای وردپرس خود قالب بسازید تاریخ : 2019/07/13
12,357افزونه مطلب چسبانک (پست ثابت) WP-Sticky برای وردپرس تاریخ : 2014/06/24
24,316پوسته فارسی اشتراک گذاری ویدئو VideoPro نسخه 2.3.2.3 تاریخ : 2017/12/1
8,816آموزش معرفی سایت وردپرسی به بینگ تاریخ : 2019/10/8
7,137با افزونه WDF*IDF کلمات کلیدی قوی انتخاب کنید تاریخ : 2014/06/21
47,661افزایش سرعت بارگذاری سایت با افزونه پرمیوم WP Fastest Cache تاریخ : 2020/06/23
6,392آموزش تغییر عنوان ایمیل های ارسالی در وردپرس تاریخ : 2014/06/6
10,908افزونه تاریخ انقضا خودکار مطالب وردپرس Expire posts تاریخ : 2017/04/11
برخی از قالب های وبلاگ - بیست اسکریپت
قالب عشق بین انگشت ها
قالب دخترونه و آرایش
قالب زیبای ماشین
قالب فانتزی و طنز چِشم
قالب دختر رویایی
قالب وبلاگ دکوراسیون
قالب وبلاگ کلبه و درخت
قالب دختر زیبا
قالب پسرونه غمگین
قالب عاشقانه قلب
شرکت سئو سایت
شرکت سئو سایت
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات